Az emberi élet tényleg csak kémiai reakciók sorozata?
Szóval "gépezetek" lennénk?
Ha bedöglik a "rendszer" akkor vége mindennek?
Bocsi ha durván fogalmaztam, remélem ráéreztek a hasonlatra.
Létezhet olyan hogy lélek? Ami esetleg tovább él?
Vagy a halálközeli élmények is csak a kémia folyamatoknak köszönhetőek? Ti mit gondoltok?
23/L
Az ember jelenti a genetika csúcsát. Hihetetlen szervezettség van bennünk, regeneráció, rengeteg javító mechanizmus. nagyon sokáig nem lesznek hasonló gépek.
Badögleni a rendszer elég könnyen betud, lásd a rengeteg betegséget. Sokszor a legkisebb alattomos bajok ölnek pl. vírusok. Az ember nem gép, mindenki egyedi, szabad akarattal.
Ami csodálatra méltó dolgog az a DNS
Ezt nem itt kellene megkérdezned, ez inkább filozófiai/vallási kérdés, tehát pl az ezotériában lehetne.
Tudományos szinten sose fogjuk megtudni azt, hogy van e lélek, és mi lesz a halál után. Tudományos módszerekkel csak a test működését figyelhetjük meg.
Ja, kémiai reakciók sorozata.
Ilyen vagy olyan helyzetre, hogy hogy reagálsz az is azon múlik, hogy milyenek az adottságaid, mennyi hormon van benned stb. Nem pedig, hogy milyen lelked van.
pl. magasabb tesztoszteron szintű emberek agresszívabban reagálnak adott helyzetekre, mint az alacsonyabb tesztoszteron szintüek
Tehát ha van egy helyzet és egyik ember kedvesebben reagál, másik agresszívabban, akkor az sem a jólelküségen, hanem egyszerűen a hormonokon múlik.
"Az ember nem gép, mindenki egyedi, szabad akarattal"
És rántott szelet üzemanyaggal.
Igen, lehet hogy nem ide kellett volna fel tennem a kérdést.
De nem akartam az ezotériába mert akkor nem tudományos magyarázatot kapok hanem hit alapút :) az meg most nem érdekel.
Van egy két érdekes válasz. De írnátok még?
Az életben az a legszebb dolog, hogy erre a kérdésre, soha, senkitől nem kaphatsz választ.
Pedig ez a leggyakrabban feltett kérdés.
Ha szigorúan tudományosan nézzük, akkor igen, de ha nem baj, néhány ezzel kapcsolatos dologról kifejteném a "véleményemet"
1. Tudomány kontra valóság:
Maximálisan racionalista ember vagyok, de azért azzal nem árt tisztában lenni, hogy az hogy a tudomány mit állít az életről az nem feltétlen egyenlő az igazsággal. (Én pl. igazságként kezelem, de elismerem, hogy nem biztos, hogy az)
Amit a tudomány állít az mindig az ami épp az akkori tudásunk alapján a lehető legvalószínűbb és lehető legjobban közelíti a valóságot.
Ennyi... Ha az ember az élet nagy kérdéseire a tudományban keresi a választ, akkor ezzel nem árt tisztában lenni és elfogadni. :)
2. Lélek kontra gépezet.
Ez csak vélemény, de sose értettem miért kell ilyen hihetetlen élesen külön választani a kettőt.
Ha gépek vagyunk és úgy alakított minket a evolúció, hogy képesek vagyunk boldogok/szomorúak/segítőkészek.. akármik lenni... és vannak érzelmeink, de azokat "csak" kémiai reakcióknak köszönhetjük....
... az miért baj?
Teljesen mindegy minek nevezzük "léleknek", "egónak", akárminek... nem hiszem, hogy az, hogy kémiai reakciók formájában "létezik" vagy valami más formában, az bármit is változtatna az értékén/jelentőségén..
3. Lélek kontra halál.
Nos, erre persze sose fogunk választ kapni, de sajnos azt kell mondjam, hogy ha van valami lélek, ami a halál után tovább él... akkor semmi, de semmi értelmét nem látom annak, hogy előtte néhány évtizedet eltöltsön egy gépben és a "közérzete" attól függjön, hogy az a gép kapott e üzemanyagot, megfertőzte e egy vírus, vagy "meghibásodott-e" az agya... stb-stb...
ha ezek a kémiai dolgok a lélektől függetlenek, akkor miért van rájuk szükség és miért befolyásolják ennyire?
Ha a lélek független a testtől, akkor miért tud teljesen kifordulni magából egy agyműtött ember... miért mutathatóak ki gépekkel az érzelmek, stbstb?...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!