Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért volt pénzügyileg és...

Miért volt pénzügyileg és iparilag csődben az Egyesült Királyság Dunkirk után rögtön már 1940-ben olyan mértékben hogy az egyesült Államok nélkül összeomlott volna? Ennyire gyenge volt a gazdaságuk?

Figyelt kérdés

Referenciák Google Books linkekkel:


[link]


Title The Grand Delusion: Britain After Sixty Years of Elizabeth II

Author Stephen Haseler

Publisher Bloomsbury Publishing, 2012

ISBN 9780857733962


PAGE: 26



[link]



Title Churchill's Greatest Fear: The Battle of the Atlantic 3 September 1939 to 7 May 1945

Author Richard Doherty

Publisher Pen and Sword, 2015

ISBN 1 9781473879416

PAGE: 107



[link]



[link]


Title The British Way in Warfare: Power and the International System, 1856–1956: Essays in Honour of David French

Editors Professor Greg Kennedy, Professor Keith Neilson

Edition reprint

Publisher Ashgate Publishing, Ltd., 2013

ISBN 9781409480808

PAGE: 294



2023. ápr. 1. 18:59
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

"- A monarchia.


- A kereszténység és a keresztény egyházak.


- A hagyományos társadalmi rend és struktúrák.


- A természetes hierarchia.


- A brit hagyományok és szokások.


- A tradicionális kultúra."


Ennek mi köze van a II:VHgazdaságtörténetéhez?


Egy átlagos mai "Brit" konzervatív mint a migráns hátterű miniszterelnökük nem szereti a brit kultúra dominanciáját , mert az olyan náci lenne már....

A természetes hierarchiákat is elutasítja, egalitárius politikai nyilatkozatai vannak főként,mert az népszerű a tömegembereknél (szavazók többsége) nélkülük meg nem lehet nyerni .


A kereszténység és a keresztény egyházakról meg gyakran a pedofilia meg az állítólagos boszorkányüldözés jut csak eszébe

2023. ápr. 3. 18:28
 22/28 kürasszír ***** válasza:

# 21


IDÉZLEK: "Ennek mi köze van a II:VHgazdaságtörténetéhez?"


ENNYI KÖZE VAN: "In this groundbreaking and thought-provoking new book, Stephen Haseler argues that the class structure which the monarchy has continued to encourage has retained outdated, yet seemingly entrenched, attitudes which have negatively affected Britain's economy, capacity to innovate and international stature. He provides an alternative political and social history of modern Britain which will be a provocative yet entertaining and informative read in the Queen's anniversary year."


Haseler a balos, balliberális ideológiáját közvetíti kőkeményen az írásaiban, nem csupán "tényeket közöl", mint Te állítod, hanem egyértelműen egy ideológia által vezérelt, messze nem elfogult, messze nem független szakmai munkát végez.


A közelmúlt, vagy a jelen olyan neves magyar történészei, mint Mályusz elemér, Kristó Gyula, vagy Romsics Ignác soha nem kevertek direkt politikai ideológiát az írásaikba, Haseler viszont pontosan azt teszi, az hagyján, hogy marxista terminológiát használ, de ehhez még ideológia vezérelt és brutálisan elfogult.

2023. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Az általa használt adatok (simple facts) akkor is tények maradnak, max az interpretáció Marxista.


Richard Doherty Greg Kennedy, Keith Neilson is mind gonoc Marxisták ugye?

2023. ápr. 4. 11:25
 24/28 A kérdező kommentje:
Nos Kürasszírka?
2023. nov. 12. 16:06
 25/28 A kérdező kommentje:

Haseler szerint Nagy-Britannia fejlődését negatívan befolyásoló tényezők:


- A monarchia. A 20.században egyre nehezebb volt elfogadtatni, pláne a két világháború közötti időszakban volt mélyponton a népszerűsége.


- A kereszténység és a keresztény egyházak. Igen, mindig is mindenhol a racionalitás ellen hatottak az egyházak, legyenek bármilyen vallást követőek.


- A hagyományos társadalmi rend és struktúrák. Arisztokraták, születési előjogok mind ártanak a tiszta versenynek, vezető pozíciók betöltésénél is, hiszen nem a jobb nyeri el a pozíciót, hanem a jobb helyre született. Ugyanez volt Horthy alatt is. Egyféle kontraszelekciós hatása van.


- A természetes hierarchia. Horthy rendszer is ezt majmolta.


- A brit hagyományok és szokások. Ez komplex kérdés, de ha az oktatásra fókuszálunk, akkor a Brit oktatás hibája volt , hogy jobban fókuszált hagyományok miatt a humán tudományokra mint a természettudományokra. Németországhoz képest kevés mérnököt képeztek a Britek.


- A tradicionális kultúra. Erről sokat lehetne vitatkozni, nem vezetne sehová mert érvek és ellenérvek is jócskán vannak mögötte, több lexikonnyi könyvmennyiség lehetne belőle, ha belemennénk.

2023. nov. 30. 19:23
 26/28 kürasszír ***** válasza:

# 25


Látom vörös vagy, mert tipikus, hagyományos szélsőbaloldali érveket hozol fel. Nosza, irány Észak-Korea, vagy a virágzó Venezuela!


IDÉZLEK: "A monarchia. A 20.században egyre nehezebb volt elfogadtatni, pláne a két világháború közötti időszakban volt mélyponton a népszerűsége."


Ez konkrétan nem igaz. Mind V. György (1910-1936), mind VI. György (1936-1952) kifejezetten népszerű uralkodók voltak.

2023. nov. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Talán a bevándorlás/multikulti szakadatlan propagálása, muszlim migrációs hátterű miniszterelnök és szintén muszlim londoni főpolgármester jelenti a hagyományos brit értékeket számodra?


"kifejezetten népszerű uralkodók voltak." Kihez vagy mihez képest? Milyen felmérések voltak ezzel kapcsolatban? Ilyen felmérésekről nem tudok. Az első világháború utáni évek volt a mélypont a királyság mint államforma számára.

2023. dec. 2. 22:43
 28/28 kürasszír ***** válasza:

# 27


Az I. világháború éppenséggel fokozta a brit monarchia népszerűségét. Ezt nem ártana tudni. Ahogy a II. világháború is.


"The result is my new book: For King and Country: The British Monarchy and the First World War. It is the first academic history of the monarchy and monarchism during the war. In the book I find that the wartime reign of King George V was foundational for the modern British monarchy and argue that the war ultimately sacralised and popularised the monarchy because of the multiple ways that it became associated with supporting the troops and the working classes and with commemorating the war dead." (Jones, Heather: For King and Country. The British Monarchy and the First World War írója)

[link]


"All Labour governments have been highly favourable to the monarchy. In his two administrations of 1924 and 1931 Ramsay MacDonald built up a good personal relationship with George V—which, indeed, helped to decide MacDonald’s policy in August 1931 in forming a National Government with the Tories and dividing his party (Marquand 775ff). In 1924 MacDonald kept George Lansbury out of his first Cabinet, after that old socialist had attacked the monarchy in a speech and referred George V to the sad fate of King Charles I in 1649 (Shepherd 210)! MacDonald, like Snowden, J.H. Thomas and other Labour ministers, were well aware of the renewed popularity of the British monarchy after the first world war, the way that George V identified himself with popular festivals such as the football Cup Final at Wembley, and built up a convincing image of the monarchy as the symbol of the family (a great trap for Charles and Diana, amongst others, in the 1990s as events turned out)"

[link]


Tényszerűen nem igaz, hogy a brit monarchia népszerűsége mélypontján lett volna az I. világháború után, hiszen V. György (1910-1936) haláláig rendkívül népszerű uralkodónak számított, egyedül VIII. Edward 1936-os lemondása kavart vihart, de azt VI. György (1936-1952) példás uralkodása és népszerűsége gyorsan helyrehozta.

2023. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!