Milyen lenne most Magyarország helyzete most és hogy alakult volna a történelem ha a második világháború után Magyarországot is kettéosztják mint Németországot?
Mondjuk pl:. az angolszász szövetségesek a Kárpát-medencében a Dunáig hatolnak az országba, a szovjetek pedig szintén Duna vonaláig szállták meg volna Magyarországot kelet felől. Így pedig létrejött volna a háború után egy nyugatbarát, kapitalista Nyugat-Magyarország a Dunántúlon aminek a fővárosa Buda, keleten pedig megalakult volna a Szovjetunióval szövetséges kommunista Kelet-Magyarország, aminek a Fővárosa Pest. Ezek valószínűleg a rendszerváltáskor egyesültek volna.
Hogy alakult volna így Magyarország történelme? Milyen lenne most az ország helyzete?
Az igazi különbség az NDK és az NSZK között az, hogy a nyugat-német vállalatok részt tudtak venni a globalizációban. Az olajválságig nagyjából egyenlő mértékben fejlődött az adottságaik alapján a két blokk.
Szóval az igazi különbség abban lehetett volna, hogy mennyire tud kibontakozni a szellemi tőke, mennyire tudott volna fölkészülni, hogy a globalizáció elindulásakor pozíciókat foglaljon.
Egyébként valamire való bankrendszerünk soha nem volt, tehát nekem vannak kétségeim.
Hiszen azért nézzünk végig más 'szabadvilágbéli' országon, hogy azért spanyolok még sokáig élvezhették a Franco diktatúráját, a portugálok Salazar diktatúráját. Aztán most meg frankofóbiára meg salazarfóbiára építő populista mihaszna balos kormányaik vannak, és ezeket az országokat is jól elkerülte, hogy olyan gazdagok legyenek, mint bajoroszág.
Ami azt illeti portugáliát most előztük meg.
Görögország, törökország is a szabad világhoz tartozott, dél-olaszország is.
Az első világháború után volt kísérlet a románok, csehek részéről, hogy az egész országot bekebelezzék.
A második világháború után már túl kicsi volt az országunk, hogy azt a nagyhatalmak elfelezzék.
Tanulmányi példának ott van Ausztria, illetve Jugoszlávia.
Ausztriát is oda dobták Jaltában az oroszoknak, de sikerült elérni, hogy 1955-ben kivonuljanak onnan (ez is közrejátszott abban, hogy sokan remélték, sikeres lehet 1956)
Jugoszlávia Tito vezetésével pedig mintát szolgáltatott Kínának:szicialista vezetés, de a határait nyitva hagyta a nyugati tőke előtt, és a polgárai előtt is.
Jugoszlávia lett a leggazdagabb szocialista ország, nagyon sok polgára külföldön dolgozott.
Tito halála után viszont nagyon gyorsan összeomlott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!