Milyen pszichoszociális körülmények váltanak ki egy olyan szélsőséges életbeállítottságot, amilyet Egely György életművén figyelhetünk meg?
Mindjárt az elején megjegyezném, hogy szándékosan nem a mentális egészség kategóriába írtam ki ezt a kérdést, ugyanis ezzel implicite lebolondoznám a kérdéses úriembert (ami ugyebár itt szabályellenes), aki köztudottan annak szentelte az életét, hogy gyermeteg szélhámoskodásaival egy nem megértett, de az emberiség érdekeiért és a haladásért küzdő zseninek prezentálja magát a nyilvánosság előtt.
A kérdéses személy komoly műveltséget szerzett fiatalon, beszél angolul, és nagyon jó helyen indult a karriere. Később viszont minden erejéből elkezdett kulturális vandalizmussal - magyarán szólva tudományos szélhámoskodással foglalkozni. Olyan megszállottsággal szentelte magát ennek a műfajnak, hogy ma már hungarikumnak számít az életműve. (Külföldön is tart néha előadásokat, sőt régebben komolyabb anyagi támogatást is sikerült szereznie a tevékenységéhez.)
Általában az emberek csak vállat vonnak a jelenség felett "Ilyen is van - hát aztán?" megjegyzéssel, de engem régóta nem hagy nyugodni a tény, hogy mégis miért áldozza egy relatíve intelligens ember ilyesmire az életét?
Milyen pszichológiai, szociológiai, stb. körülmények hatására lesz valaki ilyen?
#20 (14:55) Írja:
"Na látod, ahhoz meg minek műszaki paraméterek egy projektben?"
Válasz:
Természettudományos és műszaki műveltségű emberként miért ne érdekelhetnének a témában felmerülő technikai részletek?
Ha nem érdekelne, és nem is értenék a technikához, akkor valószínűleg "tennék magasról" Egely bácsi őrületére. Éppenhogy a komoly műveltségű emberek hivatottak foglalkozni a ilyen, szakmára szégyent hozó szélhámosokkal - akik mindez ellenére nem a kukában keresik meg a mindennapi kenyerüket - hanem előadásokat tarthatnak rendszeres TV műsorban, néha külföldi fórumokon, és néha még EU-s támogatás is leesik nekik!
Az ilyen téveszmések teljesen azonosulnak a téveszméikkel, rögeszméjükké válik, amit felépítenek, állítanak. Ha a fizikai és kémiai, biológiai törvények cáfolják az elméletüket, félresöprik , s áldozatnak tüntetik fel magukat: betiltják a nagyhatalmak, mert bezavarna az üzleti érdekeikbe, a tudósok meg asszisztálnak nekik.
Ő maga is elhiszi, hogy meg nem értett zseni.
Mivel a vízből hidrogénfejlesztéssel való meghajtással mások is foglalkoznak, sőt, Egely ekézése és a kérdés okafogyott.
“Svájcban megnéztük azt a vízerőművet, ami hónapokon belül 1700 hidrogénüzemű autó üzemanyagát fogja előállítani.
A svájciak nem szeretnek és nem is nagyon szoktak rosszul járni, ha üzletről van szó. Épp ezért érdemes odafigyelni arra, hogy miben mesterkednek a hidrogénhajtással kapcsolatban, a Hyundai szakembereivel közösen. Hogy miért épp a Hyundai lett ebben a társuk? Talán mert évek óta van kereskedelmi forgalomban kapható hidrogénüzemű, tüzelőanyagcellás modelljük, a Tucson FCEV, majd tavaly év elején bemutatták a nagyobb hatótávú, erősebb Nexót is, illetve emellett hidrogénhajtású teherautókban is utaznak. Utóbbiakban két darab 95 kW-os tüzelőanyagcella gondoskodik az elektromos áram előállításáról, amit hét darab, összesen 35 kilogrammnyi hidrogént tartalmazó tartály lát el üzemanyaggal. Ez 400 kilométerre elég, és az elektromos autóktól eltérően percek alatt alatt meg is lehet tankolni.”
Hát kérlek, egyszer biztos rájössz, hogy e világon mindenki h@lye :) (Tehát Egelyt nem kell külön magyarázni.)
Csak felületesen ismerem a munkásságát, de egy dologban felnyitotta a szemem: az ikertornyok kapcsán ahogy a youtube videóban részletesebben elmondja, nem repülők okozták a World Trade Center porrá omlását.
Nekem az a benyomásom, szereti a tudományt, s amivel foglalkozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!