Szerintetek mivé változtatta a posztmodern feminizmus a nőket és a kapcsolatokat?
"Nem arról ismertek a vállalat igazgatók és felső vezetők, hogy nincs se kutyájuk, se macskájuk, se párjuk se gyerekeik."
De arról sem, hogy ők logisztikáznák a családot. Nyilván ha van, aki viszi a gyerekeket iskolába, edzésre, aki otthon marad velük, ha betegek, aki elkíséri őket fogorvoshoz, aki bevásárol a családnak és viszi a háztartást, akkor megvalósítható a karrier. De ha nincs, akkor választani kell: vagy karrier, vagy család.
Pedig bizony kitalált probléma. :)
1. A gyereket nem csak vállalat igazgatóknak kell oviba vinni és iskolába és elhozni, hanem a gyári dolgozóknak is, a pékeknek is, a bolit eladóknak is. Ez nem felső vezetői sajátosság, hanem mindenkire érvényes. Tehát ne állítsuk be egyedüli igazgatói tevékenységnek.
2. A gyereket a férfi is tudja vinni és hozni az oviból, tehát házasság mellett valójában ez még jobban elosztható. Valamint elvileg két nagyszülő is még szóbajöhet.
3. Magasabb beosztásban még ott a könynítés, hogy a fizetésből egy bébiszitterre is jobban futja, és alkalmazzák is.
"...ha az intézménybe te hordod a gyereket, akkor ugye helyből 8 előtt nem tudsz dolgozni menni, és 4-re menned kell a gyerekért..."
4. A vállalat igazgatók és felső vezetők is ugyanúgy dolgoznak, mint bárki más, de talán sokszor valójában még kevesebbet mint a napi 8 óra. Tehát ez is mellette van és könnyebb a magas beosztásban megoldani a gyerekek oviztatását.
Ezek amiket elsorolsz létező nehézségek egy gyerek mellett. De! De mindenkire érvényesek és nem a felső vezetőkre, tehát nem jelent karrier nehézséget.
5. A felsorolt gondok valójában a kisebb jövedelműeknek a nagyobb nehézség és nem az igazgatóknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!