Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Magyarország miért nem állt...

Magyarország miért nem állt sosem az erősebb nagyhatalmi szövetség mellé? Miért választottuk mindig a gyengébb nagyhatalmakat szövetségesnek? Nem lett volna Trianon sem!

Figyelt kérdés

Most az ukrán-orosz háború kapcsán jutott eszembe, hogy mi a fene indokolja, hogy megint a rossz oldalon álljunk (oroszok támogatása) ráadásul most egyedüliként. Miért nem lehetett volna végig a történelem folyamán a mainstream vonalon sodródni és mindig az aktuális legerősebb szövetséghez csatlakozni?


Az OMM nyilván egy kényszerdolog volt sok évszázados bonyolult előzménnyel, de már a világháború elején látni lehetett, hogy az antantnak kimeríthetetlen forrása van.

Miért nem lehetett volna hátba támadni Ausztriát vagy eleve már 14 előtt ellenkezni?

Illetve miért nem lehetett volna a náci Németország ellen fordulni, főleg mikor már látni lehetett a bukást? És ez nem két topcsapat focimeccse, ahol nem lehet tudni előre az eredményt. Igenis lehetett tudni mindig is, ki az erősebb, kinek van nagyobb gazdasága és gyarmatbirodalma (angolszász, nyugat).

A románok mindig jó helyre álltak mi pedig mindig fordítva csináltunk mindent mint most is aminek nem tudom mi lesz megint a vége, de jó semmiképpen nem.


Ennyire debil vezetői voltak mindig is az országnak vagy baromira nem ilyen egyszerű a geopolitika ahogy én azt gondolom? Mindenesetre a gazdasági mutatók sosem hazudtak és háború=pénz, pénz és pénz. Márpedig kinek volt mindig is sokkal több pénze...? Hát az angolszász nagyhatalmaknak és a nyugatnak! Nem lehetett volna mindig melléjük állni?



2022. máj. 28. 19:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
59%
Következménye annak van, hogy éppen melyik oldal uralkodik felettünk. Jelenleg pont a nyugati oldalon vagyunk, előtte a Szovjetunió osztotta az észt, azelőtt megint a nyugat, előtte meg a Habsburgok. Azelőtt a törökök. A leginkább önálló politikát a tatárjárástól Mátyás király végéig lehetett folytatni, de arra is rányomta bélyegét a helyzetünk. István király idejében teljes nyugati elkötelezettség alakult ki és a kereszténység erősen megszabta, hogy mit lehetett tenni és mit nem.
2022. dec. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
59%
Ez nem jelent teljes béna kacsaságot, de alapvetően meg van határozva a mozgástér, ebben a mozgástérben lehet gondolkodni. A mostani vezetés amellett, hogy teljesen kiszolgálja a saját érdekei miatt az Eu-t és a NATO-t. Kifelé azt mutatja, hogy független politikát folytat és minden oldallal jóban van, emellett pedig a vezetés érdekeinek megfelelően az oroszokat ellátja infoval. Ezt a típusú viselkedést hívják hintapolitikának. Rossz hír, hogy ez nem szokott jóra vezetni, pontosabban ez sem fog jóra vezetni. Szerintem ezzel a vezetés tisztában van, de az egész játék legfontosabb célja a hatalom megtartása és a teljes gazdasági leuralás. Erre pont megfelelő.
2022. dec. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!