Még egy működő demokráciában is előfordulhat olyan szituáció, hogy az átlagembereknek fontosabbá válik a biztonságuk, mint a szabadságuk?
Figyelt kérdés
2022. máj. 5. 21:01
1/3 anonim válasza:
Persze, ez megfigyelhető ma is. Biztos te is úgy vagy vele, hogy a rendőrség nyugodtan megállíthasson szúrópróbaszerűen az utcán, és igazoltathasson mindenféle gyanú nélkül is. (Ma Magyarországon ez egyébként a rendőrök joga, ellentétben mondjuk Németországgal, ahol a rendőr téged nem igazoltathat spontán, csak megalapozott gyanú esetén, mint pl. ha hasonlítasz egy körözött személyre.) Szóval ebben az esetben a biztonságod, illetve a köz biztonsága fontosabb, mint a személyes szabadságod.
A kérdés inkább az, hogy hol van az a pont, amikor a biztonságot már nem rendeljük alá a szabadságnak.
2/3 MDaniel98 válasza:
Simán, a legtöbb embernek rövidtávon fontosabb, hogy az állam megvédje mint a szabadsága. Hosszútávon remélhetőleg már nem.
3/3 anonim válasza:
A járvány idején a lakosság egy jelentős része szigorú szabályozást követelt a kormányuktól több demokráciában is. De pl Európában nagy hagyománya van a fegyverellenességnek is. Ez is a biztonságunkat szolgálja a szabadságunkat csorbítva. Már az is megosztó kérdés, hogy hol van a szólásszabadság vége, merthogy sokak szerint a gyűlöletbeszéd konkrét veszélyt jelent bizonyos emberekre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!