Szerintetek milyen arányban függ az ember teljeseítménye a szellemi aktivitástól (a koncentrációtól) illetve a fizikai felkészültségtől (a gyakorlattól)?
Csak egyetlen közhely, de igaz: Gyakorlat teszi a mestert. :)
Ez egy kicsit kiszélesítve is megáll: aki rendszeresen tornáztatja az agytekervényeit, az jobb teljesítmény elérésére képes akár még idősebb korban is, mint aki nem. Ugyanez igaz a fizikai erőnlétre is.
Az írásod alapján nem általános iskolás vagy; úgyhogy a kérdésem: akkortájt is voltak hasonló problémáid?
Vizsgáltak esetleg figyelemzavarral? Ha nem, keress rá a neten a tünetekre; és ha úgy látod, többségében jellemzőek rád, akkor tedd meg a megfelelő lépéseket. :)
Amúgy meg vannak olyan típusú emberek, akik nem csak simán izgulnak, hanem teljesen bestresszelnek akkor, amikor a legjobbat szeretnék / kellene nyújtani. Ez esetben szintén szakember segítségét lenne érdemes igénybe venni.
Persze lehetne próbálkozni tudatos lazítással is; de az írásod alapján úgy gondolom, te már minden tőled telhetőt megtettél az ügyben. :)
Ha jutsz valamire, légy szíves, írj egy rövid kommentet; érdekelne, mire jutsz. :)
És természetesen sok sikert kívánok neked. :)
Na jó. Úgy látom nagyon félreértelmezted a kérdést:) Zenész vagyok. A színpadon nem tudok annyira koncentrálni, mint gyakorlás közben.
A kérdést azért így tettem fel, mert kíváncsi voltam, más területen van-e másnak hasonló jellegű tapasztalata.
Most pedig újra elolvasva a kérdést: az biztos, hogy inkább kell a begyakorolt dolgokra hagyatkoznom, amikor koncertezek, de milyen arányban kell ott lennie a koncentrációnak, hogy az valami pluszt adjon a produkciómhoz.
(És izgulni nem szoktam.)
Hát akkor bocs, de tényleg nem volt igazán érthető.
És ötletem sincs, hogy ha valóban nem izgulsz a színpadon, akkor mitől nem tudsz koncentrálni. Nem okvetlenül arra gondolok, hogy "félsz" a közönségtől; hanem lehet ez akár egy drukk is benned, hogy minél jobban sikerüljön a koncert, el ne rontsd az egyes darabokat, minden hibátlanul menjen stb.
Nem írtad ugyan, hogy milyen hangszeren és stílusban játszol, de szerintem bármilyen zenéről legyen is szó, mindig lehet belevinni egy kis játékot, spontaneitást. Úgy értem, nem kell görcsösen ragaszkodni az egyes darabok minden egyes hangjához, hogy pont az adott magasságon és ritmusértékben szólaljanak meg. Persze mondjuk amíg a jazzben kötelező az improvizáció, addig egy klasszikus darab kevésbé bírja el az egyéni ötleteket; de azért elbírja, ezért is különböznek az egyes előadók / zenekarok előadásai.
Még arra tudok gondolni, hogy nem pihened ki magad koncert előtt eléggé; ezért többé-kevésbé hajszolt, fáradt és nyúzott vagy. Vagy esetleg nem eszel és / vagy nem iszol rendesen, ezért nincs elég energiád; ill. a táplálék- és a folyadékhiány rontja a koncentrálási képességet is.
Szerintem érdeklődj a szakmabeli ismerősök között, hátha mások is jártak hasonló cipőben; talán tudnak valami okosat mondani. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!