Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szibériát miért a cári Oroszor...

Szibériát miért a cári Oroszország volt képes előbb meghódítani/gyarmatosítani és miért nem a császárkori Kína?

Figyelt kérdés

2022. márc. 7. 17:53
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
91%

Ez nem képesség kérdése, hanem az oroszok voltak ott és nem a kínaiak. Nézd meg térképen Kína mennyivel délebbre van, nekik az orosz vidék hideg. Nemrég volt kérdésnél téma és érdemes lehet kicsit visszaolvasni. Egyébként a honfoglalás szó - amit nemzetközi történelmi szövegkörnyezetben nem csak a magyar honfoglalásra mondanak - az nem feltétlenül gyarmatosítás, a két fogalom nem ugyanaz. Amúgy meg egyszerűen nem a kínaiak voltak ott. Magyarország terültét is miért nem a tahiföldiek népesítették be? Mert nem jöttek ide, mi jöttünk ide.


[link]


Miért nem népesült be normálisan Oroszország a területi méreteihez képest?

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudoman..

2022. márc. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Azt bizonyára tudod, hogy a kínaiak már az időszámítás előtt elkezdtek erődöket és falakat építeni a nomádok ellen, de a ma látható Nagy Fal a XIV és a XVII század között épült a Ming dinasztia idején és mögé húzódtak, nem folytattak expanzív terjeszkedést, legalább is ekkora mértékben nem, az oroszok meg igen.
2022. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

“ de a ma látható Nagy Fal a XIV és a XVII század között épült ”


Én pedig úgy tudom, hogy a hunok ellen építették.

2022. márc. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Az nincs már meg, a mostani építőanyaga is más, téglából van, amíg a korábbiak ledöngölt földsáncok voltak.

[link]

2022. márc. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Talán mert semmi kedvük nem volt hozzá. A déli sarkot sem nagyon akarja senki meghódítani. Vajon miért?
2022. márc. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 1500-as években Kína gyakorlatilag elvágta magát a világtól, a tengeri flottájukat is felégették, teljesen magukba fordultak. Az ő szempontjukból (ne feledjük, hogy Középbirodalomnak hívják magukat, ami azt jelenti, hogy ők a világ közepe) ezt meg is lehet érteni, mert egy ilyen hatalmas ország felveheti azt a nézőpontot, hogy vannak ők, és rajtuk kívül van a világ többi része. És ha ők nem akarnak a világ többi részével foglalkozni, akkor magukba zárkóznak. Bár időközben a világ elszaladt mellettük, aminek a 19. században meg is itták a levét, amikor félgyarmati státuszba süllyedtek.


Ezzel szemben Oroszország a 16. századtól kezdve éppen hogy egy befelé forduló Moszkvai Nagyfejedelemségből egy rendkívül expanzív, hódító jellegű cári Oroszországgá vedlett.

2022. márc. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MDaniel98 ***** válasza:
79%
Kína befelé forduló politikát vett fel, és a klíma sem kedvez a kínai embernek, aki valószínűleg ennyire kemény hidegre nincs is felkészülve, ellentétben az oroszokkal. Az 1880-as évekig még Oroszország jelenléte szibériában is csak esetleges volt és csak bizonyos kereskedelmi csomópontokra terjedt ki, arról nem beszélve, hogy szibériában nem volt jelen nagyobb mennyiségű embertömeg, aminek lett volna bármiféle esélye komolyabban fellépni a kolonizáció ellen. Az első komolyabb beruházás a vasútvonal volt, addig az oroszok sem fordítottak olyan nagy figyelmet a területre.
2022. márc. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!