Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért ilyen nagy arányú a...

Miért ilyen nagy arányú a vallásos emberek száma, 500 évvel a tudományos forradalom kezdete után is?

Figyelt kérdés
Az a legmeglepõbb, hogy a tudósok körében is 30% fölötti a teizmus aránya. Ezeknek az embereknek bõven elérhetõ elég bizonyíték mégis hisznek teljesen képtelen történetekben amik a külömbözõ vallásos könyvekben vannak leírva. Nem lép fel kognitív disszonancia?
2022. jan. 16. 14:48
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Minden megközelítés kérdése. Azt el tudom fogadni, hogy a vallás jó eszköz arra, hogy az ember megteremtse a belsõ világát és hogy kialakítson egy magyarázatot olyan kérdésekre mint pl mi az élet értelme. Az már egyéni preferencia, hogy a sprituális vagy a materialisztikus világban akarunk inkább válaszokat keresni.

Hétköznapi értelemben véve viszont a római katolikus egyház, iszlám stb inkább jelenti a vallást, mint amit felvázoltam. Amint ez intézménnyé válik és megpróbál beleszólni a társadalmi vagy politikai kérdésekbe mint például az abortusz jogok, már inkább jelent problémát mintsem megoldást. Ez az utóbbi jelenség okozott és okoz továbbra is konfliktusokat akár egész népcsoportok között. Értem, hogy ez a vallás hibás értelmezése miatt van, de nem lehet elmenni mellette mivel a hétköznapokban inkább ezt az intézményes vallást gyakorolják még nagyon sokan, erre is irányult a kérdésem.

2022. jan. 18. 17:08
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!