Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért ilyen nagy arányú a...

Miért ilyen nagy arányú a vallásos emberek száma, 500 évvel a tudományos forradalom kezdete után is?

Figyelt kérdés
Az a legmeglepõbb, hogy a tudósok körében is 30% fölötti a teizmus aránya. Ezeknek az embereknek bõven elérhetõ elég bizonyíték mégis hisznek teljesen képtelen történetekben amik a külömbözõ vallásos könyvekben vannak leírva. Nem lép fel kognitív disszonancia?
2022. jan. 16. 14:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Ők Istenben hisznek, olyan értelemben, hogy létezik egy felsőbb hatalom, ami a világot létrehozta. A sok zagyvaságban amit az emberek írtak különböző könyvekben róla (pl. Biblia), abban általában nem hisznek.
2022. jan. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
A hit nem egyenértékű azzal, hogy a Bibliát/Tórát/Koránt/stb. szóról-szóra elhiszik. Azonkívül a tudomány sem állít olyat, hogy Isten nem létezik, és azt sem, hogy létezik, hanem azt mondja, hogy nem tud választ adni a kérdésre teljes bizonyossággal.
2022. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kémia tanárom, ő is hitt (hisz) Istenben, és hogyha olyan kérdést tettünk fel, amire a tudomány még nem talált választ, az volt a válasza rá, hogy "Mert Isten így találta ki"

Gyanítom, az "egy hajón kismilliárd állatból 2 db", meg hasonló történeteket nem hiszik el, pusztán a felsőbb hatalom létezésében hisznek. Elvégre a tudomány nem tudja megmondani, mi volt nagy bumm "előtt", létezett-e bármi, és ha igen, hogyan, viszont Isten nemlétezésére sincsenek bizonyítékok. Bármi lehetséges.

2022. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy ha valamit még nem értünk, miért következik egybõl az, hogy felsõbb rendû erõ van a háttérben? Az emberiség élete során nagyon sok mindent nem értettünk de idõközben rengeteg választ már megtaláltunk. Miért lenne ez másképp bármilyen más megoldatlan kérdésben?
2022. jan. 16. 15:27
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem következik, ezt egy szóval sem említettem. Csupán nincs kizárva a lehetőség. Egyébként sokan amellett, hogy hisznek Istenben, továbbra is keresik a válaszokat a megválaszolatlan kérdésekre
2022. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Valentino BROssi ***** válasza:
39%
A vallásban hinni kell, a tudományban pedig kételkedni. Nem az a ciki, ha valaki egyszerre tudós és vallásos hanem épp az, ha valaki a tudománnyal akarja megmagyarázni, hogy ő miért Istentelen.
2022. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted jobb vakon hinni valamiben, ami mellett az az egyetlen érv, hogy nincs jobb ötletünk, minthogy azt egy érvrendszer alapján megkérdőjelezni? Ez eléggé sületlengségnek hangzik.
2022. jan. 16. 16:07
 8/21 Valentino BROssi ***** válasza:
38%
Egykoron azt is tudományos érvrendszerrel támasztották alá, hogy a Föld a világegyetem középpontja, a homoszexualitás betegség vagy hogy a németek felsőbbrendű faj. Lám, nem jött be egyik sem - a tudomány folyamatosan változik és az az érvrendszer amit te igaznak hiszel lehet, hogy holnap már egy fabatkát sem ér. Hasznos arra, hogy megpróbáld megérteni, leírni a körülötted levő világot, de nem fogod tudni átadni az utókornak, a gyermekeid meg lehet, hogy csak nevetnek majd rajtad, hogy a nagypapi meg nagymami mekkora szamárságok makacs bizonygatására pazarolta az életét. A 10 parancsolatból, Bibliából és az összes többi vallásból levezethető eszmék - egymás kölcsönös szeretete, tisztelete, etikus életvitel - viszont civilizációs építőkövek amiket nem valószínű, hogy egyről a kettőre sutba fogunk dobni. A valláskritikus ateisták mindig leragadnak ott, hogy "felsőbbrendű erő" meg "megmagyarázhatatlan", holott nem ez egyik vallás lényege sem.
2022. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A tudomány viszont mindig tovább tudott lépni, ha bebizonyosodott, hogy tévedett. Abban teljesen egyetértek, hogy a vallások hordoznak olyan értékeket amelyek nagyon sokáig érvényesek maradnak azonban megint oda jutunk, hogy ezeket egy felsőbbrendű lény adta, mert egyszerűbb ezt gondolni mint azt, hogy a társadalmi kereteket maguk az emberek alakitották ki. Először születik egy jó gondolat, utána a rendszer amibe bele foglalják, ez esetben a vallás, nem pedig forditva.

Pont a homoszexualitás az a téma, amiben a tudomány előrébb van, nem tekinti betegségnek, ezzel szemben a vallásos emberek között található a legtöbb homofób. Ez csak egy példa arra a konzervativitásra ami visszatartja a társadalmak fejlődését. A tudomány rugalmas, a vallás kitart akkor is, amikor a nézőpontja téves.

2022. jan. 16. 16:45
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

"A 10 parancsolatból, Bibliából és az összes többi vallásból levezethető eszmék"

Nem, nem, ebben tévedsz.

Minden vallás úgy keletkezik, hogy veszi az éppen aktuális erkölcsi eszméket - MAJD MÉG kipótolja vallásos tételekkel is.

A 10 parancsolat is pont ilyen: az erkölcsi része már jóval a kereszténység előtt is létezett, a többi része meg az isten imádatáról szól.

2022. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!