Tényleg voltak néger orosz és angol nemesek, királyok, grófok a középkorban vagy csak a netflix agymenése ez?
Itt egy jó írás erről. Gondolom a bridgerton család kapcsán kérded..
Nem agymenés kérdése, hanem a XXI. századi hollywoodi demográfia és a XVII. századi orosz nemesi demográfia eltérésének kérdése. Ha minden szerepet "színhű" színész játszana, akkor fehér színészből nem lenne elég, a fekete színészek meg alig jutnának munkához.
Hollywoodban a színész felhozatal nagyjából igazodik Los Angeles demográfiai összetételéhez, vagyis 46% fehér, a többi fekete, ázsiai, latin, vagy kevert, vagy egyéb. Ellenben a színész igény kb. 60-80%-ban fehér (nem tudom pontosan, ez egy hasraütős becslés).
Vagy máshonnan megközelítve: mivel kisebb a kereslet fekete színészekre, ezért olcsóbbak. Mivel majdnem minden ami filmkészítés szempontjából "érdekes", az túlnyomóan fehér.
Persze ezt nem mondhatja a Netflix, hogy "azért vettünk fel fekete színészeket, mert ezen spórolunk". Helyette azt mondják, hogy milyen jó diverzitás, meg mit tudom én.
NEM.
Ha az utazó, rabszolga kereskedő apu, vagy nagypapi csinált is félvér gyereket egy feketének, és valami csoda folytán fel is vállalta, akkor sem lett hivatalos családtag. Pénzt kaphatott, de rangot, és bejárást az úri körökbe nem.
Ráadásul ezek többnyire a gyarmatokon maradtak.
Ez egy mai koncepció, mivel a szórakoztató műveket a mai emberiségnek írják és az amerikai négerek cseppet sem élveznék a valósághű történelmi ábrázolást, így a korabeli valós szerepükön kívül minden mai filmben kell szerepelni néger főhősnek, hogy ők is vegyenek jegyet a filmekre.
A korabeli irodalomból az egy Othellón kívül nem ismerek jelentős színesbőrű főurat, vagy hatalmas embert, de Othelló sem éppen a legpozitívabb szereplő és elég nyilvánvalóan fiktív Shakespeare története.
Megemlíteném még a korunkbeli háborús filmeket, amelyekben dögivel vannak néger tábornokok, pilóták, vagy tisztek is, holott akkoriban az USA erősen appartheid ország volt, eszükben sem lett volna egy négernek fegyvert adni a kezébe, de a cél csak maximum a dokumentumfilmeknél a valóság megjelenítése, ellenben a játékfilmeknél a mai népesség szórakoztatása, így utólag átrendezik a történelmet a filmeken, mert a valóság kevésbé passzol a mai felfogáshoz, így csak keveseket szórakoztatna.
Ha az igazság érdekel, akkor nézz dokumentumfilmeket, azokból jobban átjön a valóság, de persze még azokból sem teljesen, de mégis valamivel jobban, mint a szórakoztató művekben, amelyeknek semmilyen valóságalapja nincs.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!