Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egyetemi beadandóban hogy...

Egyetemi beadandóban hogy hivatkozzak erre?

Figyelt kérdés

Egy olyan személyről kell írnom, akinek gyermekkorában személyiségfejlődési zavara volt. Szakirodalmat nem használtam, csak a beszélgetésről készült jegyzeteket, és pár fénykép, zárójelentés, napló alapján készített jegyzetet. Az elhangzottakat nem szó szerint idézem, a fényképeket sem használom fel vizuálisan, csak pl. azokon láttam a gyermekkori körülményeket, az illető lakását, ruházatát, testalkatát stb.


Ebben az esetben ezeket fel kell tüntetni, mint felhasznált irodalom, vagy elég, ha a bevezetőben leírom, hogy ezek a rendelkezésemre álltak a dolgozat elkészítéséhez?



2021. nov. 16. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a konzulenstől lenne érdemes megkérdezni, mert ahány iskola ill. bizottság, annyi féle. Hiába írunk általános szabályt, ha nálatok valamiért speckó elvet követnek.
2021. nov. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A minimum az, hogy a felhasznált irodalomban feltünteted.

De biztosat erre vonatkozóan valóban csak a konzulensed tud mondani.

2021. nov. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem szakdolgozat lesz, csak sima 3-5 oldalas rövid beadandó.

2021. nov. 16. 18:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor is a vezető tanár tud tanácsot adni.

Mindenesetre a szövegből ki kell derülnie, honnan vetted az információt. Nagyjából az általad leírtak szerint, csak bővebben.

2021. nov. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg ennyit írtam: A dolgozathoz egyrészt X, és az ő ilyen és olyan rokonának szóbeli beszámolóit, visszaemlékezéseit használtam fel, másrészt az általuk rendelkezésemre bocsátott (és itt felsorolom, hogy miket, de nem pontosan, mert pl. csak zárójelentésből van vagy harminc darab). Ezután leírtam azt is, hogy hogyan zajlott a beszélgetés, melyik fajta infó kitől származik (kisgyermekkori dolgok az anyukától, későbbiek attól, akiről a beadandó szól, kivéve ott, ahol külön jelzem, hogy ezt más mondta/gondolta/érezte, plusz azt is jelzem lábjegyzetben, ha valamit egy orvosi papíron olvastam). Ez így elég, vagy csinálnom kell egy külön "felhasznált irodalom" fejezetet, ahol ezeket felsorolom? (Mivel ezen kívül nem használtam más forrást, se szakirodalmat, ezért jelenleg nincs ilyen rész a dolgozat végén.)
2021. nov. 16. 19:49
 6/8 A kérdező kommentje:
AZ oktató sajnos most nem elérhető, kórházban fekszik (előre tervezett nagyobb műtét, emiatt a további óráink is elmaradnak). A leadási határidő előtt nem sokkal fogják kiengedni ha minden jól megy, szóval akkor még meg tudom kérdezni, de jó lenne, ha nem akkor kéne módosítgatnom, elég húzós időszak lesz az enélkül is.
2021. nov. 16. 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 Szerintem egy beadandó feladatnak ez így tökéletes. (Hacsak külön el nem várják, hogy irodalomkutatást is végezz.)
2021. nov. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm!


Direkt mondta az oktató, hogy ez inkább esetismertetés legyen, a szakirodalmi részére nem kíváncsi. A lényeg az, hogy helyesen felismerjünk egy személyiségfejlődési zavart, ismertessük a személyt, a körülményeket, a családot, a tágabb környezetet, hogy próbálták-e kezelni és ha igen, hogyan, és a végén egyéni reflexiót kell írni.

2021. nov. 17. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!