Hogyan hivatkozzam ezt le?

Figyelt kérdés

Egy anonim interjút kell feldolgoznom egy beadandóhoz. Az alanyt Évának neveztem el. Az egyik gondolatát olyan frappánsan megfogalmazta, hogy mindenképpen szeretném szó szerint idézni. Ilyenkor elég az, ha azt írom, hogy "ezt itt Éva mondta, ez az, amit idézek" (Éva, 2020.)? Az egész feladat erről az interjúról szól, úgyhogy egyértelmű, hogy az alanytól idézek, de nem tudom, hogy ez így jó-e, mert ugyen nem az igazi nevét használom. Ez így szabályos anonim interjú esetén?


(Az interjú szóban készült, leírni, beadni nem kell, csak felhasználni a beadandóhoz.)


A bibliográfiában ezt fel kell tüntetni valamilyen formában?



2020. dec. 7. 07:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéses mondatot úgy kezdeném: "Éva szerint..." vagy "Éva elmodásaalapján.." vagy "Ahogy Éva fogalmaz..." vagy hasonló. A szövegben valahol nyilván szerepel, hogy az interjú valós, az alany valós, és Évaként hivatkozunk rá. Ebből következik, hogy Éva nevű valós írott forrás nincs. A szövegből kiderül, hogy fiktív nevű valósszemélyről van szó, kiderül, hogy a közlendők az ő szavai. Ennél több nem kell. A bibliográfia arról szól, hogy az érdeklődő részletesebben nézhessen utána a témának a valós tartalom megértése céljából. Itt nincs minek utánanézni, az viszont pontosan kiderül, hogy nem saját szavaidat mondod. Ennyi.
2020. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1-et kiegészítve esetleg néhány helyen megkövetelik az interjú teljes átiratát mellékletbe betenni, de ez helyi sajátosság, rá kell kérdezni a tanárra. Az irodalomjegyzékbennem kell szerepeltetni, mert nem szakirodalom. A szövegben meg pont úgy ahogy az 1. leírta. Az elején úgyis kiderül a dolgozatból, hogy ez egy személyes interjú (mikor, hogyna lett felvéve, hogy a név nem valós stb.) eleget tettél minden követelménynek.
2020. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De ugyenez van ha pl. X tudos (Legyen most Gipsz Jakab egyszerűség kedvéért) szóban mond valamit neked, de nem társ szerző. Akkor úgy szokás hivatkozni, hogy


Gipsz Jakab szóbeli közlése (2020) alapján "...." (idézet) esetleg annyi mehet lábjegyzetbe ha releváns, hogy pontosan mikor tette, milyen körülmények között.

Nekünk külföldi szakfolyóiratban elfogadták azt (földrajz kutatásnál), hogy:


A faluban élő idős lakó szóbeli közlése nyomán "hát itt régen ott arra, volt egy keresztút, azon kellett tovább menni ott az út mellett volt egy kút, a kút után 25 lépésre el kellett indulni a két szilvafa felé és ott volt egy kis forrás"


Ez azért volt releváns infó mert ez alapján találtunk meg egy régi, már inaktív forrást. Sem a néni nevét nem tudtuk, de azt sem, hogy hol lakott. Az utcán futottunk össze vele amikor térképeztünk.

2020. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ez tényleg logikus. :)
2020. dec. 7. 14:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Tedd idézőjelbe, amikor szó szerint idézed.
2020. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Igen, köszönöm, így csináltam. :)
2020. dec. 8. 17:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Én olyan személlyel készíteném, aki vállalja a nevét.Nyilván nem magazinba megy. Egyértelmű, hogy nem fogják sem 10.000-en olvasni, sem 2.000.000-an megtekinteni az interjút. A főszövegbe annyit írnék, A.Éva, vagy akár csak Éva, és hátul 285. végjegyzetként, jól eldugva - megírnám a teljes nevét. Ha nincs nagy logikai gebasz a dolgozatba, akkor a kutya nem fogja kimazsolázni a 285. végjegyzetet. Probléma megoldva. Egy újságíró.
2020. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*dolgozatban, elnézést, gyorsan gépeltem a választ.
2020. dec. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Az oktató kérte, hogy anonim interjúk legyenek. Nem értem, hogy miért, hiszen az életkoruk, a munkahelyük, a beosztásuk, a végzettségük és a munkatapasztalatuk is szerepel kötelező elemként a dolgozatban, öt perc keresgélés után meg lehet őket találni neten a nevük nélkül is. De hát azt kell csinálni, amit kérnek.

2020. dec. 12. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!