Ki volt a történelem valaha élt legnagyobb hatalmú embere?
Szerintem meg nem.
De miben méred a hatalmat?
Ezt leginkább úgy határozhatjuk meg, hogy a legtöbb ember felett uralkodik (akár számszerűen, akár a Föld népessége arányában), és minél nagyobb hatalommal (ezért kiesnek a mai politikusok, mert a nagyobb országokban azért vannak törvények, amik megnyirbálják a vezető hatalmát).
Ez alapján Sztálin mellett játszik még Dzsingisz kán, Julius Caesar, Asóka indiai uralkodó is.
Hszi Csin-ping.
Azaz Kína jelenlegi vezetője. Soha senki nem uralkodott még 1,3 milliárd ember sorsa felett.
Ja, és ez csak a kínaiak ugye. Kína jelenleg fél Afrikát tartja sakkban, ázsiában is rengeteget hitelez, dél-amerikában is jelen vannak, és a balkánon is (pl montenegró autópálya, vagy nálunk a vasút, fudan ügy). Legutóbb pedig afganisztánra borul rá a kínaiak keze.
Hiába van az országon belül zárt szabályozott piac, a legkapitalistább ország valójában kína. Mindenhol befolyást szereznek a hiteleikkel, ami rossznak hat, de ezzel mégis csak fejlődést hoznak sok régióba. A fejlődés motorja ma Kína a világon, már rég nem az USA és a nyugat.
Először is azt szögezzük le, hogy a valódi hatalom mibenléte egy elég nehezen meghatározható dolog.
Mindenesetre a brit gyarmatbirodalom, amikor a csúcsán volt a 20. század elején, a bolygó területének és lakosságának egynegyedét uralta, tehát papírforma szerint az akkor uralkodó V. György brit király alattvalói voltak, ilyen szempontból lehet azt mondani, hogy ő volt a valaha élt leghatalmasabb ember.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!