Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen középkori templom volt...

Milyen középkori templom volt az első katonai felmérésen jelölt templomrom helyén Ráckeve és Szigetszentmárton között félúton?

Figyelt kérdés
A sziget déli csúcsában is jelöl egy templomromot, azt már sikerült megfejtenem, hogy a középkori Gyála település temploma volt.
2021. aug. 1. 22:07
 1/9 EagleHUN ***** válasza:

Virágos-Pereg /Berek/ középkori község templomának romja.

1929 -ben elbontották a romot.

1978 -ban emlék és kilátótornyot emeltek ott.


Itt találtam információkat erről:

[link]

Érdemes a képeket is megnézni amit fent leírtam egy fotón lévő táblán volt olvasható.

2021. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 EagleHUN ***** válasza:
Hopp mégsem mert ez a Ráckevével szemközti oldalon áll.
2021. aug. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 EagleHUN ***** válasza:

Már a második katonain sem látszik. És egyéb XIX, XX századi térképeken sem.

[link]

2021. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez a pusztatemplom se látszik semelyiken annak ellenére, hogy állítólag még a 20. században is hordták el a köveit. Mondjuk a geocachinges szöveg is eléggé értelmezhetetlen. Ez a pusztatemplom ugyanaz, ami valójában lehet, hogy nem is templom, hanem római őrtorony? Vagy ez két különböző épület?
2021. aug. 1. 23:02
 5/9 EagleHUN ***** válasza:
De az első felmérésen látszik a pusztatemplom / őrtoronymaradvány is.
2021. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 EagleHUN ***** válasza:
Akár lehet hogy őrtorony volt összedőlt és valamennyire visszaépítették hogy templom legyen belőle. Aztán az is összedőlt. Ki tudja...
2021. aug. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hol látsz ilyet? Semmit nem látok.
2021. aug. 1. 23:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem látszik a későbbi térképeken, nem jelenti azt, hogy nem is volt ott.

Ezeken a térképeken ennél nagyobb hibák is gyakran előfordulnak. Sokszor az agyamra megy kibogarászni mi is van.

2021. aug. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

Az egy dolog, hogy később is ott lehetett, de én a múltjára vagyok kíváncsi.

2021. aug. 2. 08:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!