Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért olyan primitívek Churchi...

Miért olyan primitívek Churchill és Hitler beszédei a 19.századi Kossuth beszédeihez képest? Köze van ennek az általános választójoghoz is? Azért mert nekik már szükségük volt a tanulatlan tömegek támogatására?

Figyelt kérdés

Miért olyan primitívek Churchill és Hitler beszédei a 19.századi Kossuth beszédeihez képest? Köze van ennek az általános választójoghoz is? Azért mert nekik már szükségük volt a tanulatlan tömegek támogatására?


Az ő egyszerű embereknek írt beszédeikhez nem kellett ismerni annyira a nagy filozófusokat, sem pedig az ókori Egyiptom Mezopotámia Közel-kelet Görögök Rómaiak történelmét sem.



#Kossuth #Hitler #Orátorok
2021. jún. 17. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy megközelítés. Akkoriban (és azóta sem) a Kossuth-féle emelkedett stílus nem volt egyszerűen divatos. Ez részben valóban betudható az általános választójognak.
2021. jún. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem állítanám, hogy ezeknek az embereknek a beszédei primitívek voltak, különösen Hitleré, aki nagy szónok volt, köztudott, hogy magával ragadó beszédei voltak, azzal szerezte meg a pártjában is az elsőséget és később még fejlődött is, a szuggesztív előadásmódjával, meg remekül értett minden érzelem keltéséhez, az embereket feltüzelte, elérzékenyítette, ellágyította, ha az volt a szándéka.

Nem akarom dicsérni, de ez közismert tény.

Churchill beszédeit nem igazán ismerem, mert németül jobban tudok, mint angolul, de tudtommal meglepő egyszerűségével és őszinteségével hatott, hogy kimondta, amit gondolt és ez a taktika ma is megdöbbentően sikeres lehetne, na persze voltak frappáns mondásai is, amit könnyen lehet, hogy mások találtak ki a számára, de jól adta elő őket, kidomborodott a karizmája.

Kossuth kora óta változott a magyar nyelvtan több szempontból, az ő mondatszerkesztése már régiesnek hat, de ő is tudott gyújtó hatású beszédet mondani mind a Parlamentben, mind a debreceni városháza előtt, vagy a korteskörutakon.

2021. jún. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Alapvetően a célhoz választunk eszközt. Ha azt akarjuk, hogy egy bizonyos réteg szimpatizáljon velünk, akkor olyan frázisokat kell használnunk. Például ha azt akarod, hogy minél több kutyatartó szimpatizáljon veled, akkor kutyás dolgokat kell mondanod, ha macskás dolgokat kezdesz el mondani, akkor sokkal kevesebb kutyás ember szimpátiáját éred el.

De nem kell ennyire messzire menni; hasonlítsd össze Orbán beszédeit Kossuthéval. Szerintem Orbán megnyilvánulásai még Hitlerénél is primitívebbek. Mivel nem szól másról, mint migráncsozás, sorosozás, brüsszelezés, rezsicsökkentésezés, újabban pedig a bzizás is bekerült a repertoárba. Melléjük elsüt egy-két dakota szólás-mondást, azt' kész.

Hol vagyunk mi már az ógörög filozófusoktól?


Abban lehet valami, hogy általános választójog van, és lassan több a 8 általánost se kijáró ember, mint az érettségizett, így nyilván abban van a potenciál, hogyha az iskolázatlan réteget szólítja meg.

2021. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésed megválaszolása előtt tudnunk kell, hogy angolul és németül is ugyanolyan jól értesz-e, mint XVIII. századi magyar nyelven?
2021. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es! Kossuth XVIII.században élt volna? Igen, jól beszélek angolul és németül is.
2021. jún. 18. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!