Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha csak egy könyvet ajánlanáto...

Ha csak egy könyvet ajánlanátok a Marxizmusról, akkor melyik lenne az?

Figyelt kérdés

Látom, hogy a yugati baloldalon, illetve a liberálisak között elég népszerűek ezek a nézetek. A legfontosabb részekkel szerintem már most is tisztában vagyok, de azért adnék egy könyvnyi esélyt a témának, hogy jobbam megismerjem. Szkeptikus vagyok a témában, egyszerűen érdekel, hogy mit látnak ebben ennyire az emberek.


Érdemes lenne valamelyik eredeti művet elővenni (Kommunista kiáltvány, Tőke) vagy inkább valami újabb könyvet olvasni pl Slavoj Zizektől?


Angolul is olvasok, ha esetleg olyat ajánlana valaki, ami magyarul nem jelent meg.


2021. jún. 6. 23:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10, mondtam, majd ha lesz időm... de addig itt az lmbizé eredete:


"Szemünkre vetitek, hogy mi meg akarjuk szüntetni azt, hogy a szülők kizsákmányolják gyermekeiket? Ezt a bűntényt beismerjük.


De, mondjátok ti, mi megszüntetjük a legmeghittebb viszonyokat, amikor az otthoni nevelés helyébe a társadalmit tesszük.


Nem a kommunisták találták ki a társadalom hatását a nevelésre; ők csupán megváltoztatják e hatás jellegét, kiragadják a nevelést az uralkodó osztály befolyása alól.


A családról és a nevelésről, a szülők és gyermekek közötti meghitt viszonyról hangoztatott polgári szólamok annál visszataszítóbbak, minél inkább széttépi a nagyipar a proletárok minden családi kötelékét, minél inkább változtatja a gyermekeket közönséges kereskedelmi cikké és munkaszerszámmá.


De ti, kommunisták, a nőközösséget akarjátok bevezetni, kiáltja felénk karban az egész burzsoázia."


A másiké meg, kicsit feljebb:


"A polgári társadalomban a tőke önálló és személyisége van, a munkálkodó egyén ellenben önállótlan és személytelen.


És ennek a viszonynak a megszüntetését nevezi a burzsoázia a személyiség és a szabadság megszüntetésének! És joggal. Kétségtelenül a burzsoá személyiség, a burzsoá önállóság és a burzsoá szabadság megszüntetéséről van szó."


Ugya ha a tőke kizsékmányolja a munkást, a férj a feleséget, együtt meg a gyereket,akkor elég logikus, hogy a fehér meg a feketét. Ezért a fehéret ugyanúgy fel kell számolni,mint a burzsoát, a hazát és a családot.


Majd, ha kész lesz szólok.

2021. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!