Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha csak egy könyvet ajánlanáto...

Ha csak egy könyvet ajánlanátok a Marxizmusról, akkor melyik lenne az?

Figyelt kérdés

Látom, hogy a yugati baloldalon, illetve a liberálisak között elég népszerűek ezek a nézetek. A legfontosabb részekkel szerintem már most is tisztában vagyok, de azért adnék egy könyvnyi esélyt a témának, hogy jobbam megismerjem. Szkeptikus vagyok a témában, egyszerűen érdekel, hogy mit látnak ebben ennyire az emberek.


Érdemes lenne valamelyik eredeti művet elővenni (Kommunista kiáltvány, Tőke) vagy inkább valami újabb könyvet olvasni pl Slavoj Zizektől?


Angolul is olvasok, ha esetleg olyat ajánlana valaki, ami magyarul nem jelent meg.


2021. jún. 6. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Marx: A Tőke


Ez még mentes mindenféle utólagos beletoldástól, átköltéstől, meg efféléktől.

2021. jún. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Első körben elég, ha a Kommunista kiáltványt elolvasod. Már a felénél látni fogod, hogy hülyeség az egész.
2021. jún. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Azt megkérdezhetem, hogy miből gondolod, hogy a liberálisoknál népszerű eszme a Marxizmus? Csak érdekel.
2021. jún. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a gazdaságilag liberális emberekre gondoltam, hanem akik tipikusak társadalmi kérdésekben azok. Magyarországon nem népszerű, de úgy látom, hogy pl az amerikai egyetemeken eléggé bevett dolognak számít manapság és részben alapjául szolgál a modern identitáspolitikának. Ez mondjuk valóban csak Neo-Marxizmus legfeljebb, az is csak részben.


Igazából a végső pont az érdeklődésemben a Partizán adásai voltak, mert már borzalmasan irritál Marcinak viszont a valódi marxizmusra, mert mindent oda vezet vissza.

2021. jún. 7. 10:13
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.
2021. jún. 7. 10:14
 6/11 anonim ***** válasza:
na megjöttek a komcsik lepontozni
2021. jún. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

"borzalmasan irritál Marcinak viszont a valódi marxizmusra"

Szerinted ez értelmes?

2021. jún. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy elütés van a mondatban: marxismusra=marxizmusa.
2021. jún. 8. 19:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak"tiszta" forrásból:


[link]


anno az első fejezet kötelező volt a Közgázon, a második meg tiltott.

Az első arról szól, hogyse Isten, se haza (csak osztályharc), a második, hogy se család.

Ez folytatódik a mai BLM, és LMBQ ideológiákban, hogy már se férfi, se nő.

Olyan szépen levezettem, a facebookon, hogy le is tiltottak 30 napra,pedig semmi anyázás nem volt benne.

De, ha lesz időm, majd belehamisítom az eredeti szövegbe, és úgy fogom terjeszteni:)

2021. jún. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Azért, ha a BLM neked arról szól, hogy se férfi, se nő, akkor furcsán kevered a koktéljaidat :).
2021. jún. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!