Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Agyad irányít téged vagy...

Kizcar kérdése:

Az Agyad irányít téged vagy Te irányítasz az agyaddal agyadnaknak kiadott parancsokkal?

Figyelt kérdés

Ha Te irányítasz akkor mi az a "Te" ami kiadja az agyadnak az utasításokat?

Gondolok itt az akaratra.

Például a cigarettát nagyon kívánod, de mivel leszoksz róla nem gyújtasz rá az akaratod segítségével. Utasítod az agyad, hogy nem gyújtunk rá.

Az agyaddal véghezviszed ezt a parancsot.

Ki vagy mi volt aki az akaratot alkalmazta?

Ha ez Te voltál akkor mi az a Te?

A tested?

Tudatod?

Ha a tudattal csináltál mindent, akkor az hol van ha nem az agyban?



2021. ápr. 28. 21:18
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy közelíteném meg a kérdést, hogy a "te" az az élettelen anyag azon csoportosulása, amit élőnek nevezünk. Az ilyen módon csoportosult anyag bizonyos részei képesek bizonyos dolgokra, pl. az agy. "Te" nem vagy egyenlő kizárólag az agyaddal, és az agyad sem egyenlő a "te"-vel. "Te" az egész élőlény vagy, aminek van egy tudatos része, sok más tudattalan rész mellett. A probléma az, hogy a tudattal rendelkező rész nem érti a tudattal nem rendelkező részeket, mert nem tud vele hagyományos értelemben véve kommunikálni. Ezért van olyan érzésünk, mintha lenne az "én" és lenne egy test, amit részben "én" irányítok, részben saját magát.

Összességében a "te" az egész élőlényt jelenti, de a tudatos részed nem képes mindent irányítani, a legtöbb dolog (!) teljesen akarattól függetlenül, automatikusan működik.

Ha esetleg elvesztesz egy végtagot, vagy valaki más szívét ültetik beléd, akkor atól az az élőlény még te maradsz, ahogy akkor is, ha levágod a hajadat, de ez már inkább csak filozófiai probléma.

2021. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%
Valakiket a propaganda vezérel.
2021. máj. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%
Én irányítalak téged.
2021. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy az agyad irányít. Impulzusok annak, és az agynak különböző részei. Tehát nem az agyaddal tanulsz, hanem a limbikus rendszerrel, ami az agy középen elhelyezkedő része. Vagy nem az agyad parancsolja, hogy verekedj, hanem a reptilian complex-ből eljutó impulzus.
2021. aug. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 NTBS ***** válasza:
0%
Én irányítók Isteni útmutató alapján.
2022. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!