Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Agyad irányít téged vagy...

Kizcar kérdése:

Az Agyad irányít téged vagy Te irányítasz az agyaddal agyadnaknak kiadott parancsokkal?

Figyelt kérdés

Ha Te irányítasz akkor mi az a "Te" ami kiadja az agyadnak az utasításokat?

Gondolok itt az akaratra.

Például a cigarettát nagyon kívánod, de mivel leszoksz róla nem gyújtasz rá az akaratod segítségével. Utasítod az agyad, hogy nem gyújtunk rá.

Az agyaddal véghezviszed ezt a parancsot.

Ki vagy mi volt aki az akaratot alkalmazta?

Ha ez Te voltál akkor mi az a Te?

A tested?

Tudatod?

Ha a tudattal csináltál mindent, akkor az hol van ha nem az agyban?



2021. ápr. 28. 21:18
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
34%

#19 Amit te anyag és szellem vonatkozásban kiolvastál, az nem az. Amit te a vizsgálat irányáról mondtál, az tipikusan a materialista világnézet.


Amit viszont én mondtam, az mindössze annyi, hogy 1. a kérdésben szereplő fogalmak részletes és pontos leírása nélkül (és ennek a leírásnak megértése nélkül) a vita parttalan. 2. az agyműködéssel összefüggésben pillanatnyilag két világnézet vitatkozik, és egyiknek sincs a kezében semmi, amivel igazolhatna vagy cáfolhatna. Csak a hit. Az meg a tudománynak nem eszköztára.

Hogy mennyire a hitről van szó, ezt fel kellene ismerni: "csak még nem találkoztak". Miért fognak? Lehet. Vagy nem lehet. Az euklideszi geometriában 2000 évig a párhuzamosok nem "találkoztak". Aztán jött egy Bolyai és kiderült, mégis. Ezt ma, 2021-ben mondjuk. De 1800-ban pont ott tartottak ebben, mint mi itt a sejtszinttel. Hinni lehet, tudni nem lehet.

2021. ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

"egyiknek sincs a kezében semmi"

Pont EZÉRT mondtam, hogy nincs igazad.

A külső lélek létezését tiltja az energiamegmaradás.

De ezt már sokszor leírtam, nézz utána. Ne törjük szanaszét ezt a fórumot ezzel.


Az meg, hogy találkozni fognak-e... nos, a macskánál már találkoztak. Ennél egyszerűbb agyakat 100%-ban le tudunk írni.

Az ember agya ettől 𝐄𝐋𝐕𝐈𝐄𝐊𝐁𝐄𝐍 miben tér el szerinted?

2021. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem az agy nem egyenlő a tudattal. A tudat felette áll, bár szimbiózisban van vele, mert az agy esetleges sérülése kihatással van a tudatra (vagy legalábbis arra, miként képes megnyilvánulni).
2021. ápr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

"az agy nem egyenlő a tudattal"

Idáig stimmel.


Viszont a tudat ALÁ van rendelve az agynak.

Az agy többi része 𝐄𝐋 𝐓𝐔𝐃𝐉𝐀 𝐕𝐄𝐍𝐍𝐈 a vezérlést a tudattól, ahogy azt le is írták jó pár esetben!

Ilyenkor a tudat működik, csak nem ő irányít!

2021. ápr. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
70%

#24

A lábad is le tud bénulni, és nem képes irányítani az agyad. Mégsincs alárendelve a lábadnak.

2021. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem értetted: a tudattalan agy LE TUDJA BÉNÍTANI a tudatot.

Aztán, ha úgy dönt, akkor visszaadja neki a vezérlést.

Tehát a tudat van alárendelve neki.

Eleve a tudattalan mindig megszűri az információkat, és csak egy részét továbbítja a tudatnak, mert a tudat kapacitása nagyon kicsi. A tudattalan viszont mindent elemez és eltárol.

Tehát a tudat még csak meg se kapja az összes információt.

Az, hogy a lábad valamilyen működési probléma miatt MAGÁTÓL le tud bénulni, egy teljesen más dolog, köze nincs ehhez.

2021. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
97%

Elviekben miben tér el?

A vitának feltételei vannak. Minimálisan az, hogy a felek megállapodjanak arról, mi a vita tárgya. A többi csak ez után jöhet. Ha még arról sem beszélünk, hogy miben kéne megállapodnunk, ott számomra nincs tennivaló.

2021. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem vagyok agy kutató de az biztos hogy rengeteg olyan dolgot irányít a pici agyad amiről te nem is tudsz.


Pl még senki se halt bele abba hogy elfelejtett lélegezni.

2021. ápr. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Ha az agyad irányít, akkor minden döntésedet "Ő" határozza meg? "Te" csak végrehajtod a parancsot? Nagyon-nagyon kicsi időkülönbséggel. Elég furcsának hangozva, akkor "Te" egyfajta báb vagy?
2021. máj. 6. 21:04
 30/35 anonim ***** válasza:

Kérdező: határozd már meg, hogy neked mi a "te" !

Ugyanis irányítani kizárólag idegsejt tud, az meg az agyadban van.

"TE" is az agyad vagy, illetve amire azt mondod, hogy "te", az is ott van az agyadban.

2021. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!