Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Vannak olyan tudatlan emberek,...

Vannak olyan tudatlan emberek, mint akik az észbontókban szerepelnek, vagy csak szerepet játszanak?

Figyelt kérdés

Az rendben van, hogy esetleg valakinek vannak fehér foltjai és ebben, vagy abban nem jeleskedik, de az, hogy viszonylag értelmes, vagy annak tűnő, jó kinézetű fiúk, lányok teljesen tudatlanok legyenek mindenben, az szerintem nem lehetséges, valamit mégis kellene tudniuk, hiszen a feladataik tényleg észbontóan egyszerűek.

Az is érdekes, hogy általában a vetélkedők többnyire alacsony színvonalúak az elején és csak a végén, amikor már nagy a nyeremény, van szükség lexikális tudásra, de mégis, azt tenni meg poénnak, hogy valaki tudatlan, az mégis roppant furcsa. Megjegyzem, engem többnyire idegesít, így nem is tudom pár percnél tovább nézni, de szerintem megjátsszák csak az ostobát, ennyire tökkelütött emberek nem létezhetnek.



2021. ápr. 7. 20:13
1 2 3
 21/23 Wadmalac ***** válasza:

Az eredeti kérdésben én hajlok egy HARMADIK lehetőség felé.

Egyes amerikai ilyen "móunikasó" műsorokban kiírják, hogy a lejátszódó beszélgetések valósak, de a műsorban a szereplőket színészek játsszák el (ezzel megőrizve a valósan létező ergyák anonimitását).

Lehet, hogy itt is ez áll fenn.

Csak, mint írtam, ott ezt a műsorban ki is írják.

2021. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
100%
Szerintem ezek kizárt, hogy színészek legyenek, mert akkor ismernénk mindet egytől-egyig. Ennyire hülyéket ennyire jól eljátszani egy amatőr színész nem képes. Simán le lehet játszani, hogy kérdeznek tőlük dolgokat, és azokból csak annyit válogatnak össze, amiből élvezhető műsort lehet összerakni. Néha beleraknak 1-1 jó választ is, hogy azért ne minden válaszuk rossz legyen. Amikor összenéznek és nevetnek, az nem azért van, mert elnevetik magukat a betanult szöveg miatt, hanem zavarukban nevetnek, meg néha örömükben is, hogy ezt milyen jól kilogikázták…
2022. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
100%

A műsorra úgy keresik a résztvevőket, hogy beszédes, jókedélyű emberek jelentkezését várják. Ha jól rémlik, 40ezer forintot kapnak egy forgatási napért, így nyilván nem a jól kereső réteg jelentkezik, hanem akiknek 40ezer forint jó pénznek számít - és ha nem is teljes az átfedés, azért jelentős mértékű a korreláció a pénzügyi helyzet és az iskolázottság között.

Nem tudhatjuk, hogy tényleg minden téren ennyire tudatlanok-e, ahogy itt sokan írják, mivel adásba csak azok a válaszok kerülnek, amikre (a műsor készítői szerint) szórakoztató választ adtak. Vagyis még olyan is előfordulhatna, hogy a forgatási napon kérdeztek tőlük 500 kérdést, amiből csak 10-re nem tudták a választ, és ebből a 10-ből állítottak össze egy adásnyi anyagot. (Jellemzően nem ez a helyzet valószínűleg, de pl. egy sima "fogalmam sincs" válasz se kerülne be a műsorba. De volt már olyan is a műsorban, aki műszaki egyetemre jár - ismerősöm ismerőse -, neki pl. esélyesen többnyire jó válaszai voltak, nem is jelent meg több adásban, összesen egy műsorra való anyagot sikerült kicsikarni belőlük. Akik tényleg nagyon műveletlenek, azok jópár adásban megjelennek.)

Az meg, hogy miért ennyire magabiztosak sokan a hülyeségben: olvassatok utána a Dunning-Kruger hatásnak... (Röviden: minél kevesebbet tud valaki egy adott témáról, annál magabiztosabb a tudásában. Minél többet, annál jobban látja a hiányosságait, ezért óvatosabban állít valamit biztosra. Vagyis bizonyos szintig képben kell lenned ahhoz egy témával, hogy kb. el tudd helyezni a tudásodat a megfelelő helyen.)

Többen írják azt is, hogy megjátszott az egész. Ha az lenne, ezekért az emberekért kapkodnának a filmkészítők, mert ennyire hitelesen kevés színész tudja eljátszani a hülyét... :) Plusz megírni sem lenne egyszerű ennyi sületlenséget. (Gondoljunk csak bele: a különböző amatőr színészekkel forgatott sorozatokban mennyire játszanak hitelesen a szereplők? Semennyire. Fájdalmas nézni az erőlködésüket, annyira hiteltelen az egész.) Nem azért nevetgélnek időnként, mikor hülyeséget mondanak, mert csak eljátsszák, hanem azért, mert zavarban vannak.

2022. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!