Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Vannak olyan tudatlan emberek,...

Vannak olyan tudatlan emberek, mint akik az észbontókban szerepelnek, vagy csak szerepet játszanak?

Figyelt kérdés

Az rendben van, hogy esetleg valakinek vannak fehér foltjai és ebben, vagy abban nem jeleskedik, de az, hogy viszonylag értelmes, vagy annak tűnő, jó kinézetű fiúk, lányok teljesen tudatlanok legyenek mindenben, az szerintem nem lehetséges, valamit mégis kellene tudniuk, hiszen a feladataik tényleg észbontóan egyszerűek.

Az is érdekes, hogy általában a vetélkedők többnyire alacsony színvonalúak az elején és csak a végén, amikor már nagy a nyeremény, van szükség lexikális tudásra, de mégis, azt tenni meg poénnak, hogy valaki tudatlan, az mégis roppant furcsa. Megjegyzem, engem többnyire idegesít, így nem is tudom pár percnél tovább nézni, de szerintem megjátsszák csak az ostobát, ennyire tökkelütött emberek nem létezhetnek.



2021. ápr. 7. 20:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Én nem nézem ezt a műsort, sőt tévét se, igazi agypusztítók ezek a műsorok. De tudom, hogy mi ez a műsor. Úgy gondolom, hogy cseppet rá is játszanak az ostobaságra, de alapból sem tagjai a tudós klubnak. Viszont sajnos léteznek ennyire buta emberek, sőt még butábbak is. Elég a gyakori kérdéseit, válaszait olvasgatni. Mindig megdöbbenek, hogy hót egyértelmű dolgokat nem tudnak némelyek. Ilyen általános iskola 2. osztályos fogalmakat. És sokan szinte tudományos részletességgel képesek válaszolni is ezekre. A múltkor vki megkérdezte, hogy tényleg a Föld kering e a Nap körül, és nem fordítva?! Gondoltam, biztos unatkozó troll, de nem, mert nekiállt vitatkozni, meg érvelni a válaszolókkal. Elképesztő tényleg. És ezek az emberek szabadlábon vannak, autót vezetnek, szavaznak, stb.
2021. ápr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Én sem hiszem. Aki ennyire sötét az nem tudja magáról, hogy az, és nem megy be direkt leégetni magát, hogy "na én megmutatom, hogy milyen buta vagyok." Azt is érdekesnek tartom, hogy sokszor jelölik meg a végén a helyes választ, annak ellenére, hogy fogalmunk nincs állítólag a dologról. Valamennyire rájátszanak az biztos.
2021. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
De léteznek, hidd el. Dolgozz emberek között... Ajánlom pl. az idegenvezetői (tárlatvezetői) munkakört. Olyanokat tudnak kérdezni, hogy ahhoz képest az észbontókban zsenik és szupergéniuszok ülnek.
2021. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
De eztől függetlenül egyébként rájátszanak az tuti. De vannak ennyire sötét emberek.
2021. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez a műsor kamu.

Léteznek ilyen buta emberek de hogy tudtak őket így összevalogatni?

2021. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Némi pénzért megjátsszák. Alapból egy kvízjátékba olyanok jelentkeznek, akik tudnak is valamit, aki ilyen alapvető dolgokat nem tud, önszántából nem megy el egy ilyen műsorba. Persze előjöhet olyan kérdés amit pont nem tud, de azért a legalapvetőbb kérdéseken az emberek 95%-a átmegy.
2021. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Eltudod képelni, hogy Magyarország legokosabb embere élvezi ezt a müsort? Kizárt, de vannak emberek, akiknek ez a müsor egy ego-fröccs, hogy léteznek nála még tájékozatlanabb emberek.


Az Észbontok egy fricsa a többi müsornak, ahol lexikonnak kellett lenned minden területen.


Az okostojások már nem izgalmasak, ez rombolja az egonkat, hogy hű, de tájékozott az illető, mi meg csak ennyik vagyunk.


Hogy eljátszák-e a hülyét,vagy sem; ez tarthat egyeseket a képernyő előtt.


Nem játszák el, ezek a külsejükbe tették minden energiájukat nem a fejükbe.

2021. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Még az sem nehéz, mert egy jelentős részük meg van győződve, hogy ő zseni, csak nem értik meg. Hidd el ahogy 1-es is írta, rengeteg ennyire ostoba ember mászkál közöttünk. Egyik ismerős mesélte, hogy egyszer egy mérnökkel beszélt, és eljutottak egy irtózatos alapfogalomig és közölte vele a figura: "na ebbe ne zavarj bele, mert ezt már az egyetemen sem értettem".

Valami rendezvényen voltunk (kerület napja vagy földnapja vagy valami hasonló) és rengeteg szervezet ilyenkor kint van és gyüjtöget támogatókat, önkénteseket. Ehhez gyakran csinálnak kvizeket amivel megfogják az arra járokat. Valami tudományos egyesület féleség volt (már nem emlékszem melyik) de látszott, hogy tényleg tudománnyal foglalkoznak. Ha valaki hibátlanul kitöltötte a kvizüket lehettt egy egészen jó polót nyerni (aki hibátlanul kitöltötte bekerült egy kalapba és onnak kihúzták a szerencsés nyertest) és én voltam aznap az utolsó kitöltő (erősen a nap vége felé jártunk). És sikerült kitöltsem (angyon egyszerű volt) mire összefutottak a standon, hogy mégiscsak lesz sorsolás mert van egy helyes kitöltő. Aztán az egy lehetségesből kisorsoltak:) Aztán ott kicsit beszélgettünk és mondták, hogy két kérdés volt az ami általában nem sikerült (feleletválasztós tesztlap volt) az egyik a cosinus tétel volt, a másik meg "Melyik személyautóhoz lehet Galamb József nevét kapcsolni?" Ezek úgy aműszaki világban elég közismert dolgok. És mondom eleve olyanok mentek oda akik ez felöl érdeklődnek.

Volt kollégám mesélte, hogy amikor levágták az ujját, elment csoportos gyógytornára, ahol mondta neki a gyógytornász, hogy hát néhány hónap biztos kell amíg meggyógyul. És a legnagyobb komolysággal valaki megkérdezte (szintén értelmesnek látszó betegtárs) "annyi idő kell amíg visszanő?"

2021. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

De hogyan tudnak ilyeneket összeszedni, vagy hogyan szerkesztik meg a műsort, mert ugye ha véletlenül tudnák a választ, akkor elmúlna a show érdekessége, a tudatlanság rivaldafénybe állítása, ami szerintem beteges passzió eleve, de rendben, talán egy nem túl művelt nézőben jó érzést kelthet, hogy van nála is ostobább, talán az a műsor értelme.

Azt gondolom, ha tényleg létezne ilyen ostoba ember, akkor szerintem az felettébb bátortalan lenne, mert nyilván ahhoz lenne szokva, hogy folyton letorkolják és nem fejtegetné ilyen gátlástalanul a butaságokat.

Vagy mégis, léteznek ilyenek, akik nem veszik észre magukat és ennyire sötétek?

2021. ápr. 7. 20:40
 10/23 anonim ***** válasza:
80%
Léteznek de hogy egy műsorba csak ilyenek legyenek az valoszinutlen.
2021. ápr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!