Miért volt jobb a 90-es években felnőni, mint a 2010-es években? Mi volt jobb a gyermekkorban és mi változott?

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jobb (rosszabb) volt, hanem más. Mert más volt a környezet, a lehetőségek, a szemlélet és sok egyéb. Pontosan ennyire és ezért volt más az 1910-es évek az 1930-as éveknél, vagy az 1960-as az 1980-astól.
2021. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken nőttem föl, egy kisvárosban.Nem volt okostelefon, de még mobiltelefon se,de nem is kellett.Együtt lógtunk mi egyívású gyerekek, az utcán, a városszéli határban töltöttük minden szabadidőnket. Bunkereket építettünk, fakardokat, puskákat csináltunk fából, íjjal lövöldöztünk célba. Saját tutajunk volt egy tavon, villanyoszlop cölöpökből és raklapokból gányoltuk össze, egész nyáron a nádasban bolyongtam vele, gyönyörködtem a természetben. Taknyos gyerekekként a legszarabb bringákkal felküzdöttük magunkat a Kékesre, oda-vissza volt 110 kilométer, visszafelé jövet leégtek a fékeink, berágott az agy, alig tudtunk hazavergődni. Semmi nem tűnt lehetetlennek,nem voltak határok, minden amit csináltunk az szívből jött. Az élményért tettünk mindent, nem fészbuk lájkokért.
2021. márc. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Azért volt jobb, mert akkor még megvolt az emberi kontakt. Ha én tényleg akartam valakivel beszélni akkor fogtam magam elmentem hozzá és bekiabálta . Csak is hozzá. Tudtunk együtt játszani, lógni. Több volt az emberi kontakt.



Manapság már annyi sincs sok emberben, hogy külöm rám írjon messengeren, hogy Boldog karácsonyt hanem csak kibaxxa az üzifalra h mindenkinek.


Eléggé személytelen a mai világ

2021. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Ugyan olyan volt. A fiataloké a világ, mindig úgy élik meg ahogy nekik való.

Én ma is ugyanúgy lógok a haverokkal, ugyanúgy baromkodunk, csavargunk, bandázunk, ami változott hogy családostul tesszük együtt a fiatalabb generációkkal.

2021. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A tisztelt 2. válaszolóval teljesen egyetértek.

Én budapesti gyerek voltam, de budai külkerületi srác. Kirándulások, foci, kosárlabda ,bunkerépítés," vakáció a halott utcában". Nagyon megértettük egymást a barátokkal, haverokkal.

2021. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom abban az elsőhöz, hogy nem jobb vagy rosszabb volt, szimplán más.

Pl. a szülők nem tudták, hogy hol van a gyerek és pontosan mit csinál, de nem is idegeskedtek rajta. Nem volt még mobiljuk a gyerekeknek. Persze ez még inkább ilyen volt pár évtizeddel korábban a szüleim idejében, amikor még vezetékes telefon sem volt minden háznál. Ők úgy voltak táborozni hetekig, hogy 1-2 képeslap volt a kommunikáció, a szüleik mégsem idegeskedtek rajta, hogy mi van velük. Most, ha nincs otthon a gyerek és nem veszi fel a telefonját, három sikertelen hívás után már a rendőrséget hívja a kedves szülő az eltűnt gyereke miatt.

Ezt a folytonos felügyeletet, hogy folyton tudják, hogy hol a gyerek nehezen engednék el a szülők, amit meg is értek a szülői részről. Mégis úgy vélem, egészségesebb volt az, amikor erre még nem volt mód.

2021. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
92%

Mi is voltunk rosszak, hülyék, szemtelenek stb.

De én már túlzásnak érzem amit a fiatalok csinálnak.


Főleg, hogy oké mi is már nagy lányok akartunk lenni 11 évesen meg próbálgattunk sminkelni stb. de manapság már dúrva...



Nekem inkább az nem tetszik, hogy tényleg nincs meg a kontakt. Sokan csak ráírnak a másikra h " szia mizu" de amúgy nem érdekli.


Már a barátnők se beszélgetnek egymás mellett a buszon hanem telefonoznak.

2021. márc. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 a 90-es években is idegeskedtek a szülők, sőt megkockáztatom: többet, mint manapság. pontosan azért, mert nem volt eszközük meggyőződniük arról, hogy jól van a gyerek.
2021. márc. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Visszanézve, ugyanannyi dolog volt az akkori gyerekéletben, lehetőségként, szórakozásként, ami a maiból hiányzik, mint amennyi új van, ami nagyon jó lett volna, ha akkor lett volna.


Talán azt mondanám, ami ma rosszabbnak mutathatja a fiatalok életét, az az, hogy anno kevés lehetőséget használtunk ki maximálisan, ma meg a végtelenül sok lehetőség közt el lehet veszni.

2021. márc. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"ma meg a végtelenül sok lehetőség közt el lehet veszni."

vagy nem elveszni, hanem a legolcsóbb, legértéktelenebb felé menni. (aminek az egyik formája a 90-es években, főleg a vége felé már eléggé jellemző volt, arra gondolok, hogy "nyári szünet = reggeltől estig dögülünk a TV előtt")

amivel az a baj, hogy ha még egy adott gyerek vagy fiatal nem is erre sodródik, de a kortársai igen, akkor nem lesz olyan a gyerekkora.

2021. márc. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!