Az emberiség mikor fog végre felnőni saját magához?
Soha. Az embereket is ösztönök működtetik, te most olyan dolgok eltűnését várod, ami alapvető működésünk része. Mintha egy mosógéptől azt várnád, hogy rendeltetésszerű működés esetén ne mosson. Mert ugye ahhoz, hogy ez létrejöjjön először is nem kéne csoportokba tömörülnünk (mint szociális élőlény ez önmagában elég vad), hiszen ha csoportba tömörülünk, akkor törvény szerűen előnyben részesítjük azok tagjait másokkal szemben. Vitás helyzetben ebből már harc is van. Ahhoz, hogy egész faja iránt felelősséget érezzen olyan nagyfokú önfeláldozás kell, ami nem éri meg, márpedig minden élőlény, nemcsak az ember saját maga túlélésére és jólétére törekszik. Túlnépesedés - szaporodási ösztön. Ezt akarod felülírni, hát ne vicceljünk, a legnehezebb dolog egyike... Stb.
Tehát mégegyszer: ne számíts rá, hogy ez valaha változni fog!
akkor, amikor már nem jut eszükbe az embereknek ilyen kérdéseket feltenni, mert már ott fognak tartani, hogy ezen ne kelljen rágódni :)
ez most nem beszólás akart lenni, félre ne értsd, de azért évszámot senki nem fog tudni neked írni :)
"Mert ugye ahhoz, hogy ez létrejöjjön először is nem kéne csoportokba tömörülnünk (mint szociális élőlény ez önmagában elég vad), hiszen ha csoportba tömörülünk, akkor törvény szerűen előnyben részesítjük azok tagjait másokkal szemben."
Akkor a családok anno miért tömörültek klánokba, a klánok törzsekbe, a törzsek pedig nemzetekbe? Miért van az, hogy külföldön néha jobb "összefogás" van köztem és egy nem magyar között, mint egy magyarral? Számomra az érdeklődési kör fontosabb, mint a származás. Vagy az hogy valakik egy ugyanazon nemzet tagjai az garancia mindenre? Mesélte egy ismerősöm, hogy őt külföldön a saját nemzettársa szo.atta meg a legjobban! Miről beszélsz?
"Vitás helyzetben ebből már harc is van."
Harc sosem volt amiatt, hogy ez ilyen vagy olyan. Háborúkat mindig is erőforrásokért vívtak. Csak a törzsek háborúznak a különbözőség miatt.
"Ahhoz, hogy egész faja iránt felelősséget érezzen olyan nagyfokú önfeláldozás kell, ami nem éri meg, márpedig minden élőlény, nemcsak az ember saját maga túlélésére és jólétére törekszik."
Ha ez teljes mértékben igaz lenne, akkor még mindig a fán lennénk. Ugyanis maga az állam nagyfokú önfeláldozás annak érdekében, hogy hatékonyabban szolgálja a közösséget. Ha nem lenne ez az önfeláldozás, akkor törzsi keretek között még egészségügy sem lenne.
"Túlnépesedés - szaporodási ösztön. Ezt akarod felülírni, hát ne vicceljünk, a legnehezebb dolog egyike..."
Tényleg? Kínának és a Nyugatnak sikerült. Amúgy is ha nem megy, akkor mind megdöglünk! Vagy a te állomvilágodban ez, hogy van? Szépen éldegélünk 30 milliárdan a bolygón. Nehogy már! Ösztön! Csakhogy az emberiség általában nem az ösztönök mentén él. Gondolkodó lények vagyunk, akik képesek az ösztöneiken uralkodni. Tudom nem mindenki, de annak meg is van az eredménye.
Soha.
Ez emberi faj úgy alakult ki, hogy a kisméretű csoportok alkották a túlélésének alapját.
Tudományosan ki is mutatták, hogy az átlagember stabilan kb. 100-150 ismerőst és barátot tud "kezelni", többet nem és erős érzelmeket, mint a barátság - családtagok iránti szeretet - szerelem 15-20 fős csoportnál maximalizálja.
És mivel ez egy ősi, kvázi kiirthatatlan ösztön, így sose fog megszűnni.
Ha más fajokat nézel, ott elképzelhető a nagyobb csoportméret. Pl. a hangyáknál a dolgozó nem gondolkozik egy pillanatig sem azon, hogy próbáljon-e segíteni a 1001-edik társának.
Vagy a rajhalaknál, akik néha több tízezer fős rajokban úsznak és soha nem szakadnak szét, ez biztosítja nekik a védelmet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!