Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A Britek miért mentek volna...

A Britek miért mentek volna csődbe már 1915-ben szupermasszív amerikai háborús hitelek nélkül?

Figyelt kérdés

A Britek miért mentek volna csődbe már 1915-ben szupermasszív amerikai háborús hitelek nélkül? Pedig összességében nem költöttek többet a háborúra mint a németek.


Egy jó könyv erről híres történésszel a megfelelő oldalszámon:

[link]



#I. világháború #Brit Birodalom #Gyenge Brit gazdaság #Amerikai kölcsön #Elmaradott gyenge Brit ipar
2021. márc. 13. 21:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Szóval Kanada és Ausztrália mégsem volt olyan mint Sztálin Kazahsztánja és Üzbegisztánja? Belátod már hogy nem volt Kanada és Ausztrália egy ország az UK-val? Ja , hogy a Britek automatikusan nem is telepedhettek le oda ha erre nem kaptak engedélyt?
2021. márc. 21. 09:17
 12/18 A kérdező kommentje:

A BRiteknek vízum kellett ha letelepedést akartak, ahol igazolják hogy nem voltak az ó-hazában bűnözők, és van pénzük eltartani magukat?


Külön parlamentek külön miniszterelnökökkel, külön bevándorlási törvénnyel külön pénzekkel...

Ez nem tűnik éppen a te egy ország modelleddel kompatibilisnek....

2021. márc. 21. 09:20
 13/18 kürasszír ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Újfent tévedsz.


Kanada, Ausztrália, Új-Zéland és a Dél-Afrikai Unió lakói a II. világháború alatt ugyanolyan brit alattvalók (állampolgárok) voltak, mint az Egyesült Királyság lakói. Ezért sem tekinthetőek igazán önálló országoknak, hiszen nem rendelkeztek saját állampolgársággal, hanem az Egyesült Királyság alattvalóinak/állampolgárainak számítottak.


Lásd: "The modern form of the Canadian passport came about in 1921. At that time, Canadians were British subjects, and Canada shared a common nationality with the United Kingdom; thus, Canadian passports were issued to those British subjects resident in or connected to Canada. This arrangement ended in 1947, when the Canadian Citizenship Act was granted Royal Assent and the designation of Canadian citizenship was created. Beginning in July the following year, Canadian passports were issued to Canadian citizens only. However, the first page of Canadian Passports still declared that "A Canadian Citizen is a British Subject," as such was a main clause of the Citizenship Act 1946."


Kiemelném a lényeget: "Canadians were British subjects, and Canada shared a common nationality with the United Kingdom"


"a kanadaiak brit alattvalók voltak, Kanada közös állampolgárságon osztozott az Egyesült Királysággal"

[link]

2021. márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 kürasszír ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ezt írtad: "Ha egy ország voltak miért tartottak fenn külön ausztrál és kanadai nagykövetséget és diplomáciát legtöbb országban a 20-as évek elejétől, miért nem intézhették maguk a brit követségek az Ausztrálok és Kanadaiak ügyeit?"


Például Ausztrália egyáltalán nem tartott fenn külön nagykövetségeket.


Idézem: "After federation in 1901, Australia's presence abroad was largely limited to state and Commonwealth agents and trade offices. The United Kingdom played a defining role in Australia's foreign policy, limiting its need for missions abroad. In 1939 there were only two External Affairs officers posted overseas: one in London (known as Australia House), and one in Washington attached to the UK Embassy." [link]


Vagyis az Ausztrál külügyeket még 1939-ben is az Egyesült Királyság intézte, hiszen összesen kettő, azaz kettő ausztrál diplomata (External Affairs officer) létezett, egy Londonban, egy pedig Washingtonban, de ott is az Egyesült Királyság nagykövetségén funkcionálva.

2021. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem kellene hazudni:

[link]


Látod?

2021. márc. 21. 21:14
 16/18 A kérdező kommentje:

Még most is szovjet Kazahsztánként értelmezed Kanada státuszát?

Külön miniszterelnök,külön parlament külön jogrend 1867-től, külön népszövetségi tagság, külön pénz amiben kizárólagosan lehet adót fizetni, külön törvények, erkölcsi bizonyítvány briteknek a letelepedéshez Kanadában és Ausztráliában...

2021. márc. 21. 21:24
 17/18 kürasszír ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hú, most aztán megcáfoltad magad alaposan.


Szerinted már az I. világháború alatt sem tartozott az Egyesült Királyság fennhatósága alá Kanada. Ez volt a vitánk egyik kezdeti tárgya.


Korábban azt állítottad, hogy Kanada gyakorlatilag már 1867-től önálló állam volt.


Szerinted a külön nagykövetség jelenti az önálló államiságot.


Nos, akkor Kanada 1926-ig nem volt önálló állam, hiszen előtte nem volt nagykövetsége. Az első nagykövetséget ugyanis Washingtonban hozta létre.


Londonban, ahol a közös brit és kanadai államfő, az uralkodó székel, ugye sohasem nagykövetséget (Embassy), és nagykövetet (ambassador) működtet Kanada, hanem Főbiztosságot (High Commission of Canada) és főbiztost (High Commissioner).

2021. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 kürasszír ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Például Bermuda és a Kajmán-szigetek saját pénznem, a bermudai és a kajmán dollár mellett saját kormánnyal, miniszterelnökkel, parlamenttel, saját törvényekkel bírnak, vannak diplomáciai képviseleteik is.


Mégsem önálló államok, hanem az Egyesült Királyság birtokai.

2021. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!