Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A török hódítás nélkül a...

A török hódítás nélkül a történelmi Magyarország soha nem esett volna szét?

Figyelt kérdés
Tehát ha nincs a 150 éves török megszállás és a rengeteg háború, pusztítás meg az utána következő betelepítések akkor a 18. - 19. században Magyarországon is végbement volna egy nyelvi homogenizációs folyamat aminek eredményeként a lakosság döntő többsége magyarrá válik? Én úgy látom hogy ha még a nemzetiségek "öntudatra" ébredése (románok esetén erdélyi iskola 18. század végi tanításai, szlovákoknál 1848-49es forradalom) elkezdődött volna a magyar nyelv célzott terjesztése az alsóbb néprétegek körében is, akkor nagy sikerrel is járhatott volna nem úgy mint 1867 után. Főleg hogy eleve a nemzetiségek aránya is sokkal kisebb lett volna.
2020. dec. 13. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Eleve az oszmán "hatás" miatt lett olyan magas a nemzetiségek aránya, a felvázolt esetben az ipari forradalom hatására eltűntek volna az a kevés is. A "történelmi" Magyarország meg nem szétesett, hanem szétverték.
2020. dec. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
8%
Ez ott bukik el, hogy ahhoz hogy a magyar nemzetiségi mozgalmat mesterségesen bedurrantsák hamarabb az kellett volna hogy a nagy hatalmaknak ez érdekükben álljon. De nem állt, nekik egy olyan állam kellett itt ahová le lehetett passzolni a kevésbé szalonképes rokonokat királynak a háttérből meg szépen irányítani. Igazából ha nincs török megszállás annyi történt volna hogy 100 évvel hamarabb kerül az ország a Habsburgok kezébe és a harmadik generációs nemzetek megszületésekor annyira el lett volna németesedve a lakosság hogy nem lett volna igény a magyarkodásra.
2020. dec. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
#2 Ez marhaság, a cseheket sem németesítették el.
2020. dec. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

Magyarország soha nem esett szét. A török hódítás idején három részre szakadt, mert az érdekek ezt eredményezték. De már az Anjouk is külföldi királyok voltak (igaz, ők - ha már így esett - belőlünk csináltak nagy birodalmat). Utána végig külföldi uralkodók voltak (kivéve Mátyást), akik nem elsősorban a magyar érdekeket képviselték. Akkor is erős volt már a Habsburg befolyás. A török uralom döntő részben a magyarokon múlott. Át is engedhették volna a török seregeket Bécs felé, de nem tették.

A török kiűzése után ismét egységessé vált az ország, igaz Habsburg gyarmatként.

A lakosság mindig is sokszínű volt, mert a magyar befogadó nemzet. És soha nem következett volna be semmiféle elmagyarosodás. Erre a szempontra nem sok hatása volt a Habsburg császároknak, annál több a magyar nemességnek, amely a legkevésbé sem óhajtott egységes magyar nyelvet.

2020. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!