Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Beleléptünk a komoly cenzúra...

Beleléptünk a komoly cenzúra idejébe, amihez hozzászoktatnak most, és ezután majd csak a hivatalos verziókat lesz szabad mindennel kapcsolatban közölni?

Figyelt kérdés

Elképesztő gyorsasággal tüntetett el a Facebook tegnap egy “álhírt”. Ugyanezt teszi a többi IT óriás is.


Már ha keresem sem találok “összeesküvés-elméleteket” a koronavírusról.


Ez az az időszak amikor hozzászoktatnak szabadságjogaink korlátozásához, és a jövőben bármikor alkalmazhatják majd?


Az is félelmetes, ahogy ITs emberek, mint a Facebooknál dolgozók, ráhúzzák egyes információkra az álhír jelzőt.


Mert van egyáltalán erre valamilyen előírás, szabályzat, hogy hogyan kell azt megállapítani, mi alapján lesz valamiből álhír? Vagy csak saját belátásuk szerint megtehetik ezt? És szinte bármilyen hírből lehet álhír?


Sokan bekajálták azt, hogy most ezen “súlyos” járvány alatt simán be szabad minket korlátozni, jogainkat elvenni. De ez már túlzás kezd lenni.


2020. szept. 24. 09:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

Márciusban feltettem egy kérdést azzal kapcsolatban, hogy miért szüntet meg a helyi hulladékkezelő cég egy csomó szelektív hulladékgyűjtő pontot a járvány alatt mindenféle ésszerű indoklás nélkül. Akkor a kérdésemet törölték azzal, hogy a kérdésemre nem keresek tényleges választ, inkább a saját véleményem közlöm vele. Ez a kérdés meg simán átment a rostán, hihetetlen...


A kérdésedre válaszul: ha rákeresel angolul/magyarul, megtalálod min. a felsorolást, hogy milyen összeesküvés-elméletek vannak, senki sem tiltja meg neked, hogy továbbgondold és megbeszéld a családoddal/barátaiddal/haverjaiddal.


Ami meg az összeesküvés-elméletek terjesztését illeti: kérlek, vesd össze ezt az élethez való joggal. Összehangolt védekezésre van szükség. Ha az összeesküvések miatt például többen nem hordanak maszkot, akkor többen is fognak meghalni. Olyanok is, akok nem osztanák ezeket az elméleteket, meg olyanok is, akik igen...

2020. szept. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, te melyik fb-ot használod :D Nekem naponta tele van álhírekkel, összeesküvés elméletekkel, amit az "okos" ismerősök osztanak meg.

Egyáltalán nincs túlkorlátozva.

Na meg ki tenné? A fb nem arról híres, hogy a kormányt támogatná. Vagy most ők is összefogtak ellened, ugye? :D

2020. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

A FB szerintem azokat a posztokat törli, amit elég sokan bejelentnek, nem hiszem, hogy külön azt valaki véleményezi.

A szabadságjogok pedig egy külön történet. Szélsőséges példa: Ha én mondjuk elkezdem kiírni mindenhova, hogy valamelyik bank napokon belül bedől, azzal nem kis kárt okozhatok a gazdaságnak. Vagy pl. ha azt kürtölöm szét, hogy a koronavírus ellen véd, ha napi egy korty hypót iszunk, azt finoman szólva nehéz a szólásszabadsággal megvédeni.

Néha nehéz eldönteni, hogy egy konteó kárt okozhat, vagy ártalmatlan agymenés. :)

2020. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
28%

"Beleléptünk a komoly cenzúra idejébe"

Valószínűleg fiatal lehetsz. Én úgy mondanám, hogy újra belépünk abba a korba, amit (látszólag) annyira gyűlölünk.

2020. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Szabadságodban van bármiben hinni, már (még) nem égetnek meg érte.

Káros, veszélyes álhíreket terjeszteni NINCS szabadságod!

Én még le is csuknálak érte, ha bizonyíthatóan miattad kerülnek veszélybe emberek.

2020. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

3


Ez azért veszélyes mert egy valós, fontos információt közlő posztot is törölhetnek, ha nincs szólásszabadság.

2020. szept. 24. 11:59
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
6: Nem veszélyes, mert nem a fb az információ kizárólagos forrása. Egy csomó ismerősöm semmilyen közösségi oldalt nem használ, aztán mégis tudja, hogy mi történik a világban.
2020. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
#6, Azt se felejtsük el, hogy a FB egy magáncég, és neki is joga (szabadsága) van megszűrni a felületén megjelenő tartalmat. Tehát te mondjuk szabadon kirakhatod oda a véleményed valamiről, nekik viszont nem kötelességük azt ott is hagyni. Mondjuk jó kérdés, hogy a FB a "sajtó" része-e, de szerintem nem. Egy sajtótermék cenzúrája kicsit más, mint a FB szűrője.
2020. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 2*Sü ***** válasza:
100%
Ha valami objektív tényekkel, tudományos igénnyel cáfolható, és ha valakinek konkrét kára keletkezik abból, hogy ezt elhiszi, az szerintem már bőven nem tartozik a szólásszabadság keretébe. Ha azt mondom, hogy „megszűnik a cukorbetegséged, ha inzulin beadása helyett ribizlimag kivonatot eszel”, az hazugság, átverés, sarlatánság, ha valaki elhiszi, akkor bele is halhat. Márpedig a szabadságjogok esetén a szabadság addig terjed, amíg az nem árt másoknak.
2020. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

9


De ha azzal riogatják a népet 2012-ben facebookon, hogy az amerikai kormány mindenki számítógépét megfigyeli, telefonjainkat lehallgatják, akkor az is veszélyes pánikkeltés. Míg 2013-ban Edward Snowdennek köszönhetően már valós tények közlése.


Szóval gyakran nagyon halvány a határ “álhír” és hír között.

2020. szept. 24. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!