Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek melyek lesznek a...

Szerintetek melyek lesznek a 21. század legpusztítóbb ideológiái? Miért?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy 2100-ban az unokáink, dédunokáink visszanéznek és értékelik az elmúlt századot. Mely nézetek lesznek a számukra olyanok mint ami a mi szemünkben a fasizmus, kommunizmus stb.? Amire azt fogják mondani: "hogy hihettek annak idején ilyesmiben?"

Lehet a válasz mai szemmel bármilyen meglepő, ne fogjátok vissza magatokat. (Elvégre pl. a kommunizmussal is hogy benézték annak idején az emberek)



2020. jan. 14. 10:19
1 2 3
 21/26 dq ***** válasza:
Nem értek egyet.
2020. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
9%

- Vallási fanatizmusok. (júdaizmus, kereszténység, iszlám, Biblia, Tóra, Korán)

- Túltolt multikulturalizmus.

- Devianciák kötelező toleranciája.

- Felügyelt "népiség" kínai módra.

2020. jan. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
72%

A polkorrektség, aminek a józan paraszti ésszel gondolkozó ember sokszor már képtelen éljenezni.

(Nem fekete, hanem afroamerikai, nem férfi-nő, hanem aminek mondja magát, a transzmiahalálok természetessé tétele, ésatöbbi ésatöbbi, mert ez csak gyarapodni fog - és aki egy fél olyan szót is szól, ami bárkit sért abban, hogy csillámpóninak higgye magát, azt kiteszik munkahelyről gyűlöletbeszéd miatt, lényegében ahogy már van Nyugaton sok helyen.)

2020. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

A kínaiak megfigyelő állama terjed a fejletlenebb társadalmakban. Ha Kína vezető erővé válik, akkor totális kontroll a demokrácia határvidékén problémává válhat.


A másik probléma a környezetszennyezés és a természetpusztítás témaköre, bár a populáció nem fog végtelenül növekedni, a lokális problémákon túl kell nőni és közös megoldásban gondolkodni, de ugyanúgy, mint korábban ehhez egy elég nagy katasztrófának kell történnie, mint pl az ENSZ létrehozásához a II. VH. Ez sokféle dolog lehet az egész országokat sújtó vízhiánytól kezdve az atomhulladék problémáján át a kívülről érkező csapásokig (l. a jelenlegi helyzet). Egy ilyen szituáció kiélezheti a társadalmi feszültségeket, ami háborúkba, válságokba torkollhat, sőt ki is szélesedhet országokra, kontinensekre. A fegyverkezés ismét nagy divat lett, a kőolaj-megújuló energia fordulópontja miatt a világ súlypontjai áthelyeződhetnek. Egy napos ország most jó helyzetbe kerülhet, egy kőolajban gazdag országhoz képest. A világkormányhoz nem sok reményt fűzök ebben a században, de el fog jönni az ideje, mert a globális problémákra csak globális megoldás adható. Amellett pedig a végrehajtáshoz biztos vagyok, hogy még mindig nemzetállami szintű apparátus kell.

2020. nov. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Valóban úgy tűnik (a technikai háttér is meg van már hozzá) hogy valami Orwell által ihletett rendszer lesz. Kérdés hogy ezt a kollektivista, megfigyelésen alapuló rendszert tudná e ellensúlyozni még idejében egy másik eszmerendszer mielőtt ez teljesen megtörténik. Mondjuk olyan amely a megfigyelés ellenében a magánélet, az "élni és élni hagyni" elvét tartja szentnek, és ha mást nem akkor esetleg még amennyire lehet a technológiát is igyekszik mellőzni ("nem adják ki az adataimat senkinek ha meg se adom" alapon). Nem akarok Ted Kaczynski rajongónak tűnni (tudom miket művelt és megszállott se vagyok) de a technológiával és annak az ember életére való hatásával kapcsolatban rátapintott valamire. Személyesen annyira nem vonz de lehet hogy valami Amish-szerű életmód lesz a jövő generációinak válasza (hiszen az "inga" mindig kileng, világháborúkat pl. okkal követi a "szeretkezz ne háborúzz", mert a fiatal generáció megelégeli az idősebb generáció által vallott értékek hátulütőit - könnyen lehet hogy az Amazon-Google-Facebook-Twitter-TikTok-OnlyFans generációjának az unokái önként feladják az online életmódot)

Persze érdekes dolog erről pont egy gép előtt ülve írni, tudom.


"A világkormányhoz nem sok reményt fűzök ebben a században, de el fog jönni az ideje, mert a globális problémákra csak globális megoldás adható"

Viszont elég egy ügyes puccs és az egész világ rosszul jár. Az emberiség összegészében jobban jár ha nem tesz fel mindent egy lapra (kormányra).

2020. nov. 8. 12:35
 26/26 anonim ***** válasza:
az attól függ milyen rendszerben teszi. Egy diktatórikus rendszer katasztrófális lehet, de egy értelmezhető demokrácia tud így működni. A világkormány megoldását is el lehet hozni, ha van rá akarat vagy kényszer.
2020. nov. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!