100 éve hogy tudtak olyan szép cirkalmas betűkkel, folyóírással írni?
Figyelt kérdés
2018. júl. 24. 11:06
3/9 anonim válasza:
Ha megnézed a politikusok, hadvezérek, költők írását, azt látod, hogy szépen dőlten írtak, de azt is tudni kell, hogy őket sokszor privát nevelők nevelték gyerekkorukban, és erre biztosan gondot fordítottak. Egy egyszerű munkás a gyárban viszont nem hiszem, hogy olyan szépen írt volna, bár a régi iskolákban másképpen tanították az írást, mint ma, úgyhogy ez sem biztos.
4/9 anonim válasza:
Kössz szépen! Hol vagyok én még a 100 évtől? Az is igaz, hogy egyre ritkábban írunk tollal, az ember keze kijön a gyakorlatból, de azért nem volt az olyan régen, 20 éve simán cirkalmaskodtam, igaz volt hogy a tanáraim meggyanúsítottak, hogy a nagyanyámmal írattam meg a házit. Mikor meg ott kellett beadni előttük a jegyzőkönyvet, az egyik rákérdezett "magának a lelke is ilyen cirkalmas?" néztem rá hülyén, hogy most mi baja velem. Néha eszembe jut mire gondolhatott... milyen az a cirkalmas lélek... remélem nem gáz. Szerintem most is tudnék úgy írni. De minek?
5/9 anonim válasza:
Ja és hogy hogyan. Zsinórírásnak hívták. Nem tudom most hogy tanítanak írni a suliban, engem az iskolakezdés előtt megtanítottak írni. Az ékezeteket később kellett kitenni, nem emelhettem fel a ceruzát a szó közben. Azt mondták a betűket rajzolni kell, nem írni... Még a számjegyeket is meg kellett tanulnom a 2 alját 7 tetejét hullámosan rajzolni, az 5 szabadon választott volt, négyzetekben kellett gyakorolnom. Láncokba kapcsolódtak a betűk egymás után, sehol nem volt szünet köztük. Aztán a suliban jött a töltőtoll. Addig tilos volt golyóstollal írni, ameddig azzal a folyós sz.rral nem írtunk végig egy teljes oldalt maszat nélkül. Eskü nem vagyok 100! Bár így visszanézve tényleg olyan.
6/9 anonim válasza:
Akkor még nem volt golyóstoll...
Az akkori iróeszközök telkesen mások voltak, változó volt a vonalszélesség, máshogy is kellett tartani. A golyóstollak már nem ösztönzik azt a fajta rajzolt irásmódot.
8/9 anonim válasza:
*Gyakorlás, plusz, ha nem jó a kézügyességed, ha bizonytalanul írsz, ha remegsz közben, akkor lehet, hogy valami csontod nem fejlődött ki a kezedben. Nem tom, hogy felnőtt korban is lehet-e (ki)fejleszteni; na szóval az a lényeg, hogy a gyurmázós mozdulatoknak nem szabad kimaradnia kisgyermekkorban; pl mikor sodorsz egy kígyót a gyurmából, vagy gombócot gyúrsz. Mert amúgy én hallottam egy sztorit, hogy egy elsős kisgyerek nagyon rondán írt, ezért a tanítónéni bűntetőfeladatot adott neki, hogy írjon le nemtom, 50 vagy hány darab karikát; merthogy rondán írja. És akkor hiába gyakorolta a kisgyerek, csak nem lett szebb az írása; pedig nagyon igyekezett; nagyon akarta. És akkor elvitték megröngeneztetni a gyereknek a kezét; és akkor, hát konkrétan borsó, tehát nem orsócsontot, hanem borsócsontot mondott , aki a sztorit mesélte; tehát hogy röntgenkor kiderült, hogy a gyereknek nincs kifejlődve az a csontja; és akkor azért nem tud szépen írni, akárhogy akarja, mert neki kimaradtak azok a kéztornás, gyurmázós mozdulatok. Szóval ez nagyon fontos, hogy ezek meglegyenek.
9/9 anonim válasza:
sokat gyakoroltak
meg amikor iskolásként írtak, fontos volt a külalak
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!