Mien, meik és társai?
Honnan jönnek ezek? Nekünk még általános iskola 3 osztályban a fejünkbe verték hogy melyiket hogy írjuk.
És 5-10 éve még nem láttam ennyi szarvas hibát a kommentekben sehol. Én sem írok tökéletesen, és ok, nem dolgozatot írunk, de miért van ennyi alapvető hiba az utóbbi időben?
Nem tanítják már? Vagy már az a korosztály is kommentel, akinek még nem kell tudni?
#9 Komoly kérdés volt, vagy csak pojén? (bots, nem lehetett kihagyni)
azért nyelvész talán nem kell hozzá, hogy lássuk:
az egyik az "ily(en)/oly(an)" szóból jön,
a másik részei a "mi" + "ért".
az csak a véletlen műve, hogy ebben is ejtünk egy ugyanolyan j-t, de hát ettől még itt a szóelemzés elvét használjuk, ez van, ezt kell szeretni. (vagy "eszt"? "kel"?)
és szeretjük is! :-) (vagy "szerettyük"?)
Én pedig azt hiszem, ezek mentesek mindenféle poéntól, jópofizástól. Itt kutyaközönséges tudatlanságról van szó. Rondán beszél (nem ronda szavakat használ, hanem a szavakat használja rondán), mert nem ismeri a szótövet. Az írásban próbálja utánozni a hangzást.
Aki poénkodik, érzékelteti valamilyen formában, ezt. Itt következetesen (ha lehet ide ezt a fogalmat használni) ugyanolyan módon használják, minden olyan szót, amely amúgy problémás.
Az elektronikus írás gyorsaságigénye más, alapvetően felismerhető a különbség. Nyugodtan mondhatjuk, ma ebben az országban ez az átlag szellemi színvonal. Sok mással is összhangban.
Ezek a szavak egy szerencsétlen tudatlan ember erőlködései, hogy megértesse magát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!