Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy hangzik jobban? Ez után...

Hogy hangzik jobban? Ez után a film után érdeklődöm. /Ezen film után érdeklődöm. Az után a találkozás után kezdte megkedvelni őt. /Azon találkozás után kezdte megkedvelni őt.

Figyelt kérdés
2016. márc. 17. 20:45
 1/6 BringaManó ***** válasza:
58%
első
2016. márc. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ezen/azon szót ilyen értelemben max. szerződésekben szoktam látni, nem tudom elhinni, hogy valaki szerint ez "jobban hangzik".
2016. márc. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ezen szót ma már gyakran az e helyett is használják. Például „E jelek arra intenek…” vagy „Ezek a jelek arra intenek…” helyett „Ezen jelek arra intenek…”-et írnak. Én kerülöm, és ha nincs rá kifejezetten szükség, irtom is.
2016. márc. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BringaManó ***** válasza:

#2: Gondolom, hogy az rejlik a kérdés mögött, hogy "melyik hangzik kevésbé rosszul": az ezen/azon valóban kicsit fura (de persze helyes, csak talán "hivatalos(kodó)") – viszont a dupla névutós szerkezetek meg éppen a dupla névutó miatt bizonytalanítják el az embert (ez iránt a film iránt, az után a találkozás után stb.), mert hát jó, jó, van rengeteg redundancia minden nyelvben, de azért az ennyire látványos duplázás ritka... – és van, amikor végképp nem stimmel valami, vagy legalábbis úgy tűnik: énköztem és teközted...(??)

vö.:

[link]

és

[link]


---


#3: Persze hogy helyes, ezt a kérdező is tudni látszik, csak az a kérdés, hogy melyik hangzik jobban (vagy kevésbé rosszul :-).

Irtod? Az kicsit erős reakciónak tűnik... De hát persze akinek "hatalmadban áll", az sokszor a saját szája ízére formálhatja a mások által fogalmazott szövegeket, és "kiirthat" olyan dolgokat (nyelvi jelenségeket), amelyek amúgy élnek és virulnak, [sok(?)] száz éve.

És ezt általában nem is róhatjuk fel nekik, végül is ezért tartjuk őket, csak a munkájukat végzik. :-)

2016. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Igen, a kérdés inkább az, ahogy melyik hangzik kevésbé rosszul. A dupla névutós sem az igazi, de szerintem jobb, mint a másik.

2016. márc. 20. 15:06
 6/6 anonim válasza:

egy film iránt érdeklődöm, ami

van egy film, ami engem érdekelne


amikor harmadjára találkoztak, akkor józsi nagyon hangosan fingott, és sokat. na ekkor kezdte megkedvelni őt

2016. márc. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!