Szükség van egységesen megállapított helyesírásra? Magyarországon nincs akkora különbség a beszélt nyelvben, hogy ne értenénk meg egymást, akárhogy is írjuk le a szavakat. Nem?
az gondolom eszedbe se jutott, hogy esetleg csak elméleti síkon érdekel a kérdés
meglehetősen konzervatívnak tartom magam, emellett még tanárember is vagyok- igaz, nem magyartanár
Én meg magyartanár vagyok, és előre leszögezném, hogy fontosnak tartom a helyesírást, országos verseny szintjéig is eljutottam.
De: a megértés szempontjából nem sok szerepét fedeztem fel. Vannak ugyan szavak, amelyek hangzásra megegyeznek, de két külön dolgot jelölnek (pl. súgólyuk - súgójuk), viszont nem szavakban beszélünk, hanem mondatokban. Az meg nagyon ritka, hogy többértelművé tegyen egy mondatot egy azonos alakú szópár. Bár van most egy rádiónak a reklámszlogenje, amely ide tartozhat: "Minden nap rólad szól." Ha a mindennap szót egybeírjuk, akkor már mást jelent, hangzásra pedig ugyanaz.
A szóbeliségben nincs szerepe a helyesírásnak, és igazából szerintem írni is meg lehetne tanítani az embereket, csak azt kellene megtanítani, hogy egy-egy hangnak milyen betű felel meg. A legtöbb esetben így is úgy írunk, ahogy kiejtjük.
Persze biztosan lennének problémák a megértéssel, de így is vannak.
Szerintem egy magyar ember tudjon írni.Helyesen.
Ez olyan mintha az angolok mindent úgy írnának le, ahogyan kimondanak mindent. Elég zavaró lehet, amikor olvasod valaki üzenetét, és abból hámozod kifelé, hogy mit is akar, és ha rászokik erre az ember, majd amikor levelet kell írnia, vagy bármit, és majd leírja a sok hülyeséget, amit "megtanult", na az lesz ciki.
Szép lesz a magyar nyelv...:S
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!