Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Angolban milyen esetben...

Angolban milyen esetben változik a the kiejtése?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy ha mássalhangzóval kezdődik a szó, akkor di-nek, ha magánhangzóval, dö-nek ejtjük. Ez igaz?


Pl

The dog (di dog)

The attle (dö apple)



2013. aug. 5. 11:55
 1/8 A kérdező kommentje:
*apple
2013. aug. 5. 11:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva!


dö dog

di apple

2013. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 5. 12:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

És még valami. dö vumen, di vumen. Ha ki akarnád hangsúlyozni, hogy Ő a "Nagy Ő", akkor di.


Szleng.

2013. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
magán és mássalhangzóhoz igazítjuk/ják általában, de egyébként manapság még az anyanyelviek is letojják :/
2013. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt figyeltem meg, hogy mikor magas hangrendű egy szó, akkor sokszor (főleg az amerikaiak) "di"-nek mondják, annak ellenére, hogy mondjuk mássalhangzóval kezdődik.
2013. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, de azért hozzáteszem, hogy ez már nem a hivatalos szabály-része a dolognak, csak pusztán megfigyelés, egy beszédbeli dolog.
2013. aug. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andrasegon válasza:

hát nem, ez kb kivétel nélküli, ösztönös szabály, ahogy a magyar sem tud szó végén rövid o-t (és ö-t) ejteni

amint elhangzott fent, a dö dog / di apple, tehát magánhangzó elõtt di, mássalhangzó elõtt dö, és ha valami miatt hangsúlyozod (jó példa szintén fent) akkor díí, tehát megnyomva (ahogy egyébként soha) és hosszú í vel

2013. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!