Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy lehetne a menstruáció...

Hogy lehetne a menstruáció szót másképp nevezni, hogy bármely társaságban kötetlenül használni lehessen, de viszont megértse az akivel beszélünk róla?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 13:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Piros betűs ünnep.

Közeledik a piros betűs ünnep, ezért nem mehetek veletek a strandra. Pl.

2013. máj. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Valaki mondja már el nekem, mi a francért nem lehet nevén nevezni. Mégis mi a franc baj van a "menstruáció" szóval?


Egy társaságban, ahol nem akarod, hogy más is hallja, ott nem kell sehogy a menzeszről beszélni. Minek?

Ott ültök 10-en az asztalnál a kocsmában, te meg az asztal másik végén ülő bnőddel a menzeszedről beszélgetsz? Vagy mi?

2013. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is erre gondoltam, amit az utolsó válaszoló írt.

Vannak bizonyos témák, amiket társaságban nem illik megbeszélni.

Ezek régen tabutémák voltak, legalábbis idegenek előtt.

Hová tűnt az emberi méltóság?

Ez épp olyan, mintha azt beszélnéd meg a barátnőddel mások társaságában, hányszor mész el WC-re és mit csinálsz ott.

2013. máj. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 csincsilla000 válasza:
100%
menzesz
2013. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%
Olyat is hallottam, aki anyósnak hívta.
2013. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Sztem a piros betüs ünnen, török vendeg hallatan inkabb magadra es a temara vonod a figyelmet, mig ezzel szemben, gondolom, diszkret kifejezest vartal. Akivel beszelsz rola, pont hogy nem erti ezekböl, hanem meg kerdeseket tesz fel, hogy milyen vendeg, milyen ünnep... amire a kivancsisagukat felkeltett tarsasag minden tagja meginkabb figyel - tehat pont ellentetes hatast ertel el. Sztem nevezzük annak, ami, bar nem a dallamos-hangazatos menstruacio szot vegigenekelne, inkabb a rövidebb menzesz formajat.

Sztem a kerdezö nem erröl akar beszelgetni egy tarsasagban, meg az asztalfötöl a masik vegen ülönek atkiabalva meg amiket ebböl kihoztak, hanem elöfordulhat, h szoba kerül vagy valaszkent muszaj valahogy szoba hozni röviden, erre keres megoldast.

2014. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Protonpumpa ***** válasza:
100%

Nem tudom, számomra a "menstruáció" egy tök semleges, tárgyilagos kifejezés.


Egy vicces szinonima, amit egy ismerőstől (férfi) hallottam: ketchupszezon. "Mi van, kecsapszezon van?"

2014. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
47%

ketchupszezon :D


Pirosarany, eperlekvar, ribizlilekvar? :D

2014. aug. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 BringaManó ***** válasza:

#17: A kontextus alapján a "kötetlenül használni lehessen" nem azt akarta jelenteni, hogy "semleges, tárgyilagos", mert így írta a kérdező:

"bármely társaságban kötetlenül használni lehessen, DE VISZONT megértse az akivel beszélünk róla" (kiemelés tőlem), vagyis ezt én úgy értem, hogy:

'társaságban kötetlenül lehessen használni [tehát más ne értse, hogy miről beszélünk ketten egymás között, legalábbis ne kapja föl rá a fejét, ha csak fél füllel hallja], viszont megértse az, akivel beszélünk róla [tehát valami "titkos nyelv"-szerűen mi ketten mégis tudjunk róla beszélni, ha kell]'.

2014. aug. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Olajcsere.
2017. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!