Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy lehetne a menstruáció...

Hogy lehetne a menstruáció szót másképp nevezni, hogy bármely társaságban kötetlenül használni lehessen, de viszont megértse az akivel beszélünk róla?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 13:04
1 2
 1/20 Silber ***** válasza:
Havi, Miklulás.
2013. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Piros napok , női gondok.
2013. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Miért, mi bajod van ezzel a szóval? :O

Teljesen hivatalos (orvosi) kifejezés, így abszolút kötetlenül használható.

Szokták rövidíteni: mensi, menzesz, de ennek szerintem más oka van, nem valamiféle szégyellősség.

Falun régen mondták úgy szemérmesen, hogy a lányok "pünkösdölnek"; viccesen manapság is szokás mondani, hogy megjött a Mikulás; de ha annyit mond valaki, hogy "megjött", akkor is mindenki tudja, hogy miről van szó. :D

2013. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Falun stukázásnak hívják:) Azt is szokták mondani, hogy megjött a váratlan vendégem.
2013. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 BringaManó ***** válasza:
100%
...és szalad az ablakba készített kis csizmákhoz, cipőcskékhez. :-)
2013. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
én török vendégnek hívom :)
2013. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sokkal "égőbb" az ilyen helyettesítő szavakat-kifejezéseket használni, mert úgyis mindenki tudni fogja, hogy miről beszéltek, és azt is érteni fogja, hogy valamiért "kínos' témának érzitek, ezért nem nevezitek nevén.
2013. máj. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%

Egyáltalán nem égő, utolsó. Én jókat röhögök azon, mikor páromnak mondom, most török vendégem van. Ilyenkor egy kis ideig mindig értetlen fejjel néz, majd vigyorog egyet. Jobb, mintha közölném: éppen menstruálok. Aztán mondaná: aha.

A végeredmény persze ugyanaz, de kell egy kis humor az élethez.

2013. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

A kérdésben _bármely_ társaságról van szó, nem egy evidensen bizalmas párkapcsolatról. Nem mintha utóbbinál érteném, miért jobb a te kifejezésed; ill. azt valószínűleg nem is ismerik sokan. Én legalábbis még soha, sehol nem találkoztam vele; tehát ha nekem mondanád, hogy török vendéged van, én is hülyén néznék rád, és aztán megkérdezném, hogy hogy hívják, és hogy honnan jött. :D

Én is ismerek egy egyéni kifejezést, amit bizonyára nem sokan értenének... De ha nekem mondja a szó "alkotója", egyből vágom. :D

2013. máj. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem beszélnék társaságban olyan "kínos" témáról, amelyet nem akarok nevén nevezni. Egyrészt mert a társaságnak semmi köze hozzá, másrészt mert vannak olyan témák, amelyeket nem a társaságban beszélek meg. (Bár ez ma már nem az iollem, hanem csak a jó ízlés kérdése)
2013. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!