Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan tudnék szépen írni?

Hogyan tudnék szépen írni?

Figyelt kérdés
szépírás

2013. febr. 19. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Gyakorlással.
2013. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
dehát annyit gyakoroltam meg írtam mint a fene
2013. febr. 19. 19:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogyan gyakoroltál.

Ha az írásod csúnya, szinte olvashatatlan, annak több oka is lehet, de az esetek többségében a kapkodás miatt torzulnak a betűk akár a teljes felismerhetetlenségig. Ekkor nem sokat segít, ha néha gyakorolsz, mert a gyakorlás során nagyobb odafigyeléssel és lassabban írsz ugyan, de "éles helyzetben" (pl. tanítási órán) a megszokott, berögzült módon és tempóban. Ezen csak hosszú ideig tartó, nagyfokú koncentrációval lehet javítani.

A legjobb módszer az írás újratanulása lehet, ehhez pedig szorgalom, türelem, kitartás és sok idő szükséges.

Ha úgy döntesz, hogy belekezdesz, jelezd ezt a szándékodat, és leírom, hogyan csináld.

2013. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
sok gyakorlás
2013. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mustafa33 ***** válasza:
Töltőtollal, lendülettel, megszakítás nélkül, gyakorolva. Ha lelassulsz, elbizonytalanodik a vonal. A tollnak kiegyensúlyozottnak kell lenni, de egy kevéssel a felső végén nehezebb, vagy legalább 40 - 45 mm a kezednek támasztott ponton túl érni. A vastagsága ahol tartod 8-9 mm átmérőjű. A vastagabbal nem lesz szép az ív, lapos lesz az írás, a véknyabbal hegyesek lesznek a betűk és mindenféle a dőlés.
2013. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mustafa33 ***** válasza:
Egyébbként számít az is , milyen célból akarsz szépen írni. Én szépen írok, ha akarok (volt idő, hogy szép pénzt is kerestem ezzel) de ha jegyzetelek, azt talán csak én tudom eleolvasni.
2013. febr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Keress írásmintákat. Ha tudsz szerezni olyan gyerekeknek való könyvet, ami más folyóírás-típust gyakoroltat, mint amit te tanultál, az tök jó, hanem, akkor vannak kifejezetten erről szóló könyvek (sajnos inkább nyomtatott betűkről) és a neten is találsz ezt-azt.


Ha van benned lelkesedés, akkor vizsgáld meg a kézírásodat, találd meg a jellemző hibákat, vagy hogy adott betűből hányféle típust használsz.


Én is szoktam ezzel foglalkozni, kis a betűből pl háromfélét is használok, de még nem sikerült rászoknom, hogy csak egy legyen. Egyelőre próbálom azt tartani, hogy adott szóban, szövegben csak egyféle legyen. De pl a kis k is tipikusan olyan, ami túl bonyolult és mindenki egyszerűsít rajta.


Ja és vehetsz ehhez való füzetet. A le- és felnyúló részek alul- vagy túlméretezése is tipikus hiba. Vagy a rendezettség hiánya.

2013. febr. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bevált módszer: elfelejted mindazt, ami eddig az agyadban és a kezedben volt írással kapcsolatban, és újra megtanulsz írni. Pontosan úgy, mintha most kezdenéd. Alapvonalak gyakorlásával, aztán betűk gyakorlásával, aztán betűkötésekkel, szavakkal, szövegtömbökkel. Az első gyakorlatokat mindig lassan kezdve, hogy az izmaidnak legyen ideje elvégezni a vonalakon az agy által diktált korrekciókat, mert teljesen fölösleges neked nem tetsző írásképpel gyakorolni. A cél az íráskép megváltoztatása, nem pedig a meglévő gyakorlása. Tehát az izmaidnak új pályát diktálsz, azt meg kell szokniuk, ezért csak akkor szabad gyorsítani, ha már a vonalak olyanok, amilyennek szeretnéd. Nem rövid folyamat, elég sok időm ráment egy nyári szünidőben annak idején.
2014. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!