Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik madárneveket kell...

Melyik madárneveket kell pontos j-vel írni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 8. 16:55
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
80%
papagáj,varjú,fürj,szajkó,héja... így hirtelen ennyi jutott eszembe.
2013. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
fajd
2013. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Shai-Hulud ***** válasza:
17%

Hát például a Jánost.

A Gyurikát pedig nem kell.

2013. febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Az eddigieken kívül még van a jégmadár és a japánkakas, több most nekem sem jut eszembe.


Ha te írtad ki tegnap éjjel is a hasonló kérdést, akkor ne keress többet, mint ami a linkeden volt, mert nincs. :)

2013. febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Shai-Hulud ***** válasza:
45%

Szia Berta!

A lyégmadárra és a lyapánkakasra gondolsz? :-o

(Pedro)

2013. febr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
10%
bagoj
2013. febr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%

A kategória törzsgárdáját nem ismerő tisztelt olvasóközönség tájékoztatása céljából leírom, hogy Pedro csak poénkodott, úgyhogy a lenullázás nem teljesen jogos.

Ő nem az az ember, aki ne tudná, amit már minden másodikosnak is tudnia kell(ene), jelesen azt, hogy a "lyuk" és származékai kivételével egyetlen szó sem kezdődik ly-nal. (Plusz a "lyány" tájszó, de az iskolákban a sztenderdet tanítják, így ezt nem.)


Szóval Pedro nem buta, majd meglátjátok. :)

A humorát illetően pedig meg mernék kockáztatni egy kisebb összeget, hogy a következő választ is ő írta, nyilvánvalóan direkt. :D

2013. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

Ági

Szóval Pedro nem buta, majd meglátjátok. :)

A humorát illetően pedig meg mernék kockáztatni egy kisebb összeget, hogy a következő választ is ő írta, nyilvánvalóan direkt. :D


Én is azt gondolom, hogy azért írta, mert lepontozták.

A jégmadár és a japánkakas ly-nal való leírása nem azt jelenti, hogy Pedro nem tud helyesen írni, csak egy régebbi kérdésre volt poén.


Ha figyelemmel kísérnétek a kérdéseket és válaszokat, akkor nem pontoztátok volna őt le.

2013. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Shai-Hulud ***** válasza:
72%

Nagyon szépen köszönöm szerény személyem ilyen fokú méltatását, bevallom, ez nagyon jól (vagy lyól?) esett...

De a szomorú igazság az, hogy a "bagoj" írójától jogtalanul venném el az érdemet, és idegen babérokkal ékeskednék, ha most nem szólalnék fel, és az igazsághoz híven nem mondanám el, hogy ezt a hozzászólást bizony nem én írtam.


De remélem, ez a tény nem csorbítja nagy mértékben a belém vetett bizalmatokat, és minden erőmmel azon leszek, hogy rászolgáljak az általatok kinyilvánított jó véleményre.


Mindazonáltal meg kell erősítsem azon kijelentéseket, hogy az 'ly' betű helytelen használata a 18:11-es hozzászólásomban szándékos volt, és utalásnak szántam egy régebbi emlékezetes eszmecserére Berta és én közöttem - és reményeimnek megfelelően Berta emlékezett is rám, sőt - mint látom - nem csak ő... :-)


Köszönettel a hölgyeknek:

[link]


Pedro

(aki véletlenül sem Lyános!)

2013. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%

Ági

Ó! Hát ez gyönyörű!


Köszönjük szépen!

2013. febr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!