Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Milyen igefajtájúak a következ...

Milyen igefajtájúak a következő szavak?

Figyelt kérdés
indulhattunk volna, megnéznék (T/3), megnéznék (E/1), meg fogjátok csinálni, viselkednek, záporozzon, számolgattatok, ajánlod

#igefajta
2013. jan. 6. 14:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%

Szívesen. Remélem, így több tudást szereztél, mintha csak beirkáltam volna a válaszokat. :)


Egyébként idő közben körbenéztem még a neten, és hát ez a csoportosítás nagyon bosszantó: szinte ahány oldal, annyiféle. Pl. a Wiki az "igenem" kategóriában csak a cselekvőt és a szenvedőt említi; szóval elég nagy a kavarodás... Ezért is jó, ha aszerint csinálod mindig, ahogyan a tanár kéri.


Üdv. :)

2013. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Akkor a záporozzon középige? Vagyis történést jelentő?

Ez még nem egészen világos számomra.

2013. jan. 8. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
38%

Áh, egy kibic. :)


Igen, az, középige. Mint előzőleg írtam a példákban, az eső vagy a hó nem szándékosan esik, tehát nem ő akarja, nem ő döntött úgy, hogy esni fog. Egyszerűen megtörténik vele. Ugyanígy a zápor(eső) sem akarattal kerül a földre, tehát történésről van szó.

Talán a felszólító módú alak miatt lehet megtévesztő, de akkor is így van. :)

2013. jan. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 torrent.neked ***** válasza:

utoldó (mai) leheletemmel üzenem a kérdezőnek (vagy már mondtátok?), hogy a "viselkednek"-ben vegye észre a -kedik-et... :-)


(btw itt is egy link, ha esetleg:

[link] )


bm

2013. jan. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ági

Nem vagyok kibic! Most meg kellene sértődnöm? :D


Érdeklődéssel olvastam Berta válaszát, és mivel nem volt világos számomra, hogy a záporozzon milyen igefajtájú, mert a felszólító mód zavart meg, /így, hogy leírom, most már látom, hogy ez mód, nem fajta/, ezért kérdeztem meg.

2013. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
38%

Ági, dehogy kellene megsértődnöd...

Egyrészt szerintem a "kibic" egyáltalán nem sértő kifejezés, pusztán kívülállót jelent; és mivel más nem szólt bele addig ebbe a kérdésbe, csak kettecskén voltunk a kérdezővel, ezért lepődtem meg.

Másrészt ott van a mosolygós smiley, ami nálam csak és kizárólag a "pozitív" mosolygást jelenti, azaz valóban kedvességet, barátságosságot, jóindulatot stb. [Poénoknál igen ritkán használom, akkor is általában megsokszorozva.]


Egyéb esetekben - jellemzően vicceknél, poénoknál - többnyire a :D jelet használom. Esetenként azt is sokszorozva.


BM, visszaolvastam, még nem mondtuk. Úgyhogy köszi. :)

A linket pedig ssz-ssz-sszintén kössz... :P

2013. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nekem is ott a :D jel a válaszomban.

Úgyhogy ne vedd komolyan! :D

2013. jan. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
38%
Ja, akkor rendben. Nem tudtam igazán értelmezni; mivel tudom, hogy általában ezt a jelet mások a teli szájjal röhögésre alkalmazzák. Én majdnem teljesen önkényesen alakítottam ki a saját rendszeremet. :)
2013. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hát...

Mások lehet, de én nem arra használtam eddig.

Lehet, hogy én is a mosolygós smiley-t használom ezután.


:) De jó!Ez tényleg nevet!

2013. jan. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!