Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Válassza el a következő...

Surbeno kérdése:

Válassza el a következő családneveket : Báthory, Haranghy, Incze, Keöpeczy, Nedeczky, Orczy, Pálffy, Széchenyi. Vélemény? Ki hogyan tenné?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 11:26
 1/2 anonim válasza:
100%
Bá-tho-ry, Ha-ran-ghy, In-cze,Keö-pe-czy,Ne-decz-ky, Or-czy,Pálf-fy,Szé-che-nyi...Nem biztos, hogy jó, de én így...
2012. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%
Én ugyanúgy választanám el, ahogyan az első válaszoló. Egyedül a Pálffy esetében nem vagyok biztos a dolgomban, mert a szótagolás és elválasztás alapszabályai szerint valóban csak egy mássalhangzót viszünk át a következő szótagba, de lehet, hogy ez kivételes eset. Nekem így is furán néz ki, meg úgy is, ha mindkét f-et átviszem... Szóval szerintem maradjunk inkább az alapesetnél. :)
2012. okt. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!