Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan kell alábbiakat (3 db)...

Hogyan kell alábbiakat (3 db) helyesen írni? Számomra nem egyértelmű.

Figyelt kérdés

megjelenést végző egység, időzítő és beállító egység, mintavételezést végző egység


Szerintetek ezek helyesen vannak leírva?


Előre is köszönöm!



2012. jún. 24. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fordításból származik? Nagyon olyan íze van.

Én így fordítanám: megjelenítő egység, a másodikkal egyetértek, a harmadik mintavételező egység De szerintem az egység helyett is van valami jobb, ha beugrik, újra jelentkezem. De lehet, hogy másnak lesz javaslata.

2012. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
*"megjelenítést" akart lenni :D. Nem gugli fordító kreálta ezeket, hanem én. Ezek mind egy folyamatábrán vannak. De látszik, hogy este van, mert a "mintavételezést végző egység" -> "mintavételezést vezérlő egység" akart lenni.
2012. jún. 24. 21:55
 3/3 Alaque ***** válasza:

Ez első nyelvtanilag helyes, bár égbekiáltóan magyartalan, a másik kettő tipikusan helytelen. Így lenne szebb:

megjelenítőegység

időzítő- és beállítóegység

mintavételezés-vezérlő egység / mintavételezés-vezérlőegység, attól függően, hogy ez egy mintavételezést vezérlő egység, vagy egy vezérlőegység, ami mintát vételez. :D Ugye, érezni, hogy nyilván az első variáció a helyes.


Egyébként ez az "egység", ez nagyon angol tükörfordítás-ízű :)

A megjelenítőegység lehetne mondjuk képernyő vagy kijelző, az időzítő- és beállítóegység pedig valamilyen időzítő. A mintavételezés-vezérlő egységre is biztosan lehet valami rendesebben hangzó alakot kitalálni.

2012. júl. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!