Miért írják manapság a személyes névmást oly sokan nagy kezdőbetűvel?
Talán nem csak az én szememet csípi az a viszonylag új szokás, hogy igen sokan a személyes névmásokat, sőt, azok ragozott alakjait is nagy kezdőbetűvel írják, ahogy helyes az több idegen nyelv esetében, de nem a magyarban.
Bizonyos esetben, ha megkülönböztetett tisztelettel beszélünk valakiről, én is helyeslem a nagybetűs írásmódot, de ha épp az édesanyjába küldjük az illetőt néhány nem túl hízelgő jelző kíséretében, tegyük már azt kisbetűvel (különösen ha a mondatkezdő nagybetűt meg rendszeresen elviszi a cica).
Hab a tortán az E./1. nagybetűje, az elkövető egoizmusa üvölt belőle, holott lehet, hogy próbál modoros lenni.
Te hogy írod?
Olyanok írnak nagybetűzve akiknek nehézkes a fogalmazása, egyszerű emberek.
Én nem vettem át.
Nekem volt egy lány ismerősöm, sokat szoktunk beszélgetni msn-en.
Először csak a nevemet írta mindig nagy kezdővel, mondom ez még alap.
Aztán amikor rám célzott, már azt is nagy betűvel írta, hogy "Te". Mondom még ez is belefér.
Na aztán innentől jöttek a durva dolgok...beszéltünk egy harmadik közös ismerősünkről. Ilyeneket ír a lány: "sokat gondoltam Rá"..."voltam fagyizni Vele"...."vettem ajándékot Neki"...
Na ekkor már a szélütés kerülgetett, de akkor kaptam totál hülyét, amikor ilyet ír egy harmadik emberről: "mikor jössz el velem Hozzá?"
ÁÁÁÁÁ, na mondom, ennyi, nem bírom, anyád, ez hülye.....
Na szóval a szimpla véleményem az, hogy ez egy baromi gyökér dolog. Modorosnak, udvariasnak akar tűnni, de sztem fordítva sül el, és mesterkélt, erőltetett lesz, és pont az udvariasság hiánya és az illemtan nem-ismerete jön le nekem belőle. Valamint sznobéria, sznobizmus. Én ezt látom benne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!