Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit akarna jelenteni az a...

Mit akarna jelenteni az a szócska, amikor odaírják h "am. "?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 12:00
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
26%

Emberek...haladni kell a korral. A nyelv folyamatosan változik, újul, rövidül (Kazinczyre lehet guglizni). Ezek a rövidítések még nem elfogadottak, viszont van pár, amit az irodalom is használ, pl: pl, ún., ui., stb. :)

Szóval(szal) csak idő kérdése az egész.

2010. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
2010. nov. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
100%
Min folyik a vita egyáltalán? Van egy világosan leírt helyesírási szabályrendszer, amit ilyen-olyan mondvacsinált indokkal nem akarnak egyesek elfogadni.
2010. nov. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ahol én látni szoktam,az valószínűleg az "annyi mint" kifejezés lenne.Csak néha olvasom,én magam nem használom.Már egy ideje nem figyelem a válaszokat,de mivel láttam h immáron 23 válasznál tartotok,így sejtettem h újfent marakodtok.Sajnálom,nem akartam vitát szítani.
2010. nov. 7. 23:20
 25/27 anonim ***** válasza:
76%

11-02 08:20-nek :Mi váltotta ki belőled ezt az agressziv lerohanást?Szókincshiányra utal ha valaki agresszivre vált érvelés helyett!!

Az "am."az am.mint annyimint!!

2010. nov. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Bocs-annyi mint
2010. nov. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%
Változnak az idők, ezt tudomásul kell venni. És ennek hatására a szavak is bizonyos közegben. Rövidíteni jó dolog, aki meg nem szeret az ne rövidítsen oszt ennyi. 80 évvel ezelőtt másképp beszéltek az emberek mint most, mégse halt ki az emberi faj. Faxarági dolog ilyenbe belekötni, h ki mire használja az am rövidítést. Sztem felesleges ezen lázadozni :)A legtöbb esetben az amúgy szót rövidítik am-nak. Pl: Am tegnap elmentem kajázni... Bevallom őszintén ezzel az annyi mint-tel 10 évben 1x ha találkozok írott formában, főleg rövidítve. Nyugodtan használjon mindenki rövidítést, nincs vele semmi baj, ha tudja hol, mikor lehet rövidíteni. Itt lehet. Hivatalos levélnél még az annyi mint-et se (:
2010. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!