Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit akarna jelenteni az a...

Mit akarna jelenteni az a szócska, amikor odaírják h "am. "?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 12:00
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
100%
amúgy rövidítve
2010. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
23%

ezt nem tudni...-.-"

am = amúgy

akk = akkor

szal = szóval

sztem = szerintem

szted = szerinted

nm = nincs mit


ezek olyan alapdolgok...szinte már az alap műveltség része...-.-"xDD

2010. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%
After Midnight. Azaz: délelőtt.
2010. nov. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

Előttem lévő:

Azt csak az angolok használják, itthon csak annyit jelent amúgy...

2010. nov. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 dellfil ***** válasza:
73%

Bizonyára igazatok van. De én sajnos az am. rövidítésre mindig az "annyi mint..." kifejezésre asszociálok. Tudom, tudom. Igen. Én vagyok a buta, konzervatív, aki nem fogadja be a tökéletest. A csodálatos újat. És egyébként is az "annyi mint..." rövidítése az a.m.



dellfil

2010. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%
Én az amot mindig ámnak olvastam régen, de egy ideje csak simán "am"-nak, és rohadtul idegesít. A sok idióta gyerekes barom. Jajj. Nagyon zavar.
2010. nov. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Jelenti azt is hogy "annyi mint", illetve régebben (pl. lexikonokban) arra hogy "a magyarban", azaz a magyar nyelvben.
2010. nov. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
A 2. írónak üzenem, hogy ezek a rövidítések esetleg csak a te esetlen és elcs*szett kultúrádnak a része lehet. Lefogadom hogy egy taknyos zsúrpubi vagy, aki csak tőmondatokban tud beszélni. A kérdésre én is azt mondanám, hogy 'annyi mint'.
2010. nov. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Hozzátéve, hogy ikszdé, ikszdé, mert az olyan kúl.
2010. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
35%

Az előttem író kettőnek üzenem, hogy attól még, hogy valaki ismeri ezeket, nem biztos, hogy használja is.

Sajnos az interneten egyre jobban terjednek, úgyhogy lejjebb lehet venni az arroganciát, legtöbbször tényleg ezt jelentik.

2010. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!