Miért van mindig olyan érzésem, hogy a muszáj szót muszályként kéne írni?
Sokkal jobban illik hozzá a "ly" mint a "j" szerintem, mindig olyan fura érzés helyesen leírni.
Nálatok van ilyen érzés?
#10 "minden probléma"
Kisbetűvel kezdtél mondatot.
"főleg hogy"
Vessző nincs.
"az utóbbi években gyakori rendszere is pallérozza"
Teljesen értelmetlen szóhányás.
"kérlek sorold"
Ismét kisbetű.
Mindemellett a teljesen random felkiáltójel és gondolatjel használata, ami mögött semmilyen értelem és logika nincsen, teljesen véletlenszerű és majdnem minden esetben helytelen.
Nagyon-nagyon erőltetetten próbálkozom, hogy itt kitűnj közülünk, de mégis mennyire kell szánalmasnak és megkeseredettnek lenni ahhoz, hogy az interneten vadidegenek előtt a helyesírásunkkal próbáljunk felvágni? Főleg, ha közben vétesz egy rakás hibát és csak bohócot csinálsz magadból.
Viszont én a cirkuszokat sosem szerettem, úgyhogy sok szerencsét kívánok az előadásodhoz.
""kérlek sorold"
Ismét kisbetű."
Ja és innen is hiányzik egy vessző.
A németeknél nem a szavak neme okoz hasonló problémát, hanem van náluk a j/ly-nél nehezebb helyesírási kérdés: f (ef) - v (fau) - w (vé), melyik szóban hogyan írjuk.
Igen, időt lehetne megspórolni, ha nem különböztetnénk meg a j-t és az ly-t. Esztétikai okokból megmarad még ezer évig. Komojan.
Nos, az a nagy helyzet #11 és #12, hogy egy kifejezetten irodalmi érzék nélküli személy vagy!
Némely leszólt mondatomat egyfajta megszólításként a #szám forma kezdi, tehát a kötőjeles hatásszünet után már nem kell nagybetű. Évek óta még senki sem kötött bele ebbe a gyakorin, mert ezt mindenki elismeri egyfajta "költői" szabadságnak. A # jelből nincs kicsi és nagy, így a mondatkezdéseim is hibátlanok!
A "főleg hogy"-nál azért nincs vessző, mert a mondat ritmusát az előtte levő kötőjel uralja, tehát az én ízlésemnek így volt helyesebb. Ez tényleg durva hibának számít? Te sohasem olvasol hangulatosabb formában megírt irodalmi szövegeket és verseket?
"az utóbbi években gyakori rendszere is pallérozza"
- ezt jobb helyeken választékos fogalmazási stílusnak nevezik, nem pedig "teljesen értelmetlen szóhányás"-nak.
Kissé csalódtam, hogy a "bullshittelésből" szlengemet nem lőtted ki azzal, hogy csak egy t való bele. Most azért elárulom, hogy szándékosan írtam így, hogy legyen egy kis áthallás a sitt szóra!
😆😂🤣
#15:
"az utóbbi években gyakori rendszere is pallérozza"
segítek: ebből a névelő hiányzott ("a Gyakori rendszere"), ami persze nem helyesírási hiba, meg nagybetűvel jobb lett volna, mégiscsak ez a neve. :-)
amúgy meg nem a GYK rendszere húzza alá, hanem a böngésződ :-D
de mindez apróság, a #11-nek valóban nem sikerült nagy hibát találnia, meg amúgy is gáz ez a felsőbbrendű stílus, amivel előadta magát, úgyhogy cseppet sem bánom, hogy elbúcsúzott ettől a válaszfolyamtól – inkább ne is csalogassuk vissza. :-)
BringaManó - teljesen egyetértek a névelő hiányával. Nem is értem, hogy maradhatott ki! (Néha olyan érzés van bennem, mintha a modik csak úgy a vicc kedvéért suttyomban átírnának egy-két betűt.)
☺️
Látom számítógépzseni is vagy, mert nem tudtam, hogy a böngésző felelős a javításért - de ennek majd még utána kell néznem. A #11 felsőbbrendűsége szerintem is nagy gáz!
😉😁
Egyébként a ly/j nem teljesen ugyanazt a hangot jelöli, baranyaiak beszédén néha meg is lehet különböztetni, a ly eredetileg egy j-l közti hangot jelölt. Nem tudom, hogy mennyire elterjedt ma még, hogy másképp ejtik és mely országrészekben.
És egyébként szerintem is felesleges szivatás, jobb lenne mindenhol a j-t használni. Az én szememet is nyilván zavarná, mert úgy szoktam meg hogy harkály, bagoly, homály stb., de az új generáció már az újat szokná meg.
Szerencse, hogy a kétféle e hangot nem kell kétféleképpen írni, mert budapestiként azt is teljesen egyformán ejtem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!