Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a verőtő angolul?

Mi a verőtő angolul?

Figyelt kérdés
Kellene ez az angol szó de nem tudom lefordítani
jún. 19. 21:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez most magyar vagy angol szó akar lenni? Feltételezem, magyar, de nem hallottam még soha, nem tudom, mit jelent.
jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul sem tudom, hogy mi az.
jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Mordor - Angol

Angol - Mordor

aki érti.. xd

Nem amugy sose hallottam ezt a szot de biztos

jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Stick
jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom, mit jelent.

Magyarul sem tudom, hogy mi az."

Akkor rá kell keresni:

[link]

első találat:

"Verőszerszám


Más néven verőtő, vagy bélyeg. Acélból készült szerszám, aminek a felületébe a vereten szereplő éremkép negatívja található."

[link]


Az angol változatban "coin die" szerepel:

"A coin die (archaically spelt dye) is one of the two metallic pieces that are used to strike a coin, one per each side of the coin. A die contains an inverse version of the image to be struck on the coin."

[link]

jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
coin punch
jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Klasszikus értelemben van egy mintát tartalmazó üllő (ez a "tő") és egy kalapács. A keresett kifejezés archaikus.


A modern gépeken is általában van egy álló és egy mozgórész. Az állórészt az angol "anvil"-nek nevezi, a mozgót pedig "hammer"-nek. Ezeket a kifejezéseket még el lehet látni valamilyen jelzővel, hisz speciális formázószerszámokról van szó. Nem biztos hogy van pontos köznyelvi kifejezés, hisz egy speciális és ritka szerszámgépről van szó.

jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Rá kéne keresnem ilyenekre angolul, de nem tudom hogyan kéne vagy mit kéne beírnom
jún. 19. 23:07
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
Épp ezért, ha valaki nem ismeri, nem kell szégyenkezni. Millió dolog van amiről magyarul sem tudjuk, hogy mit jelent, annyira szakmaspecifikus, akkor honnan tudnánk angolul. Kivéve, ha valaki pénzért végez szakfordítást. Akkor viszont legalább ássa bele magát a témába...
jún. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szóval most fizetnem kéne, hogy ezt megírja aki tudja, hogy mi a kifejezés, mert annyira specifikus??
jún. 20. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!