Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Van olyan helyesírási hiba,...

Van olyan helyesírási hiba, ami már szinte fáj a szemeteknek?

Figyelt kérdés
2021. márc. 15. 19:39
1 2 3 4
 31/38 BringaManó ***** válasza:
100%

#29: nem értelek.


én a #21-esre reagáltam.


ha az is te voltál, akkor írd alá (akár jeligével, és akkor talán fogom tudni követni, hogy "ki kivel van").


a "tőled rosszabb" szókapcsolat 'miattad rosszabb' értelemben szinte alig fordul elő, és az még ennél is sokkal ritkább, hogy a mondat (a kontextusával együtt) ennek a szókapcsolatnak a kétértelműsége miatt kétértelmű legyen.


a "nálad rosszabb" szókapcsolat 'melletted, vagy pl. a te lakásodon rosszabb' értelemben szinte alig fordul elő, és az még ennél is sokkal ritkább, hogy a mondat (a kontextusával együtt) ennek a szókapcsolatnak a kétértelműsége miatt kétértelmű legyen.


a feszegetett probléma nem létezik:

a két kifejezés közötti "logikusságbeli" különbség nem létezik (mert egyik sem logikus: "hogyhogy tőled??" / "hogyhogy nálad??");

az esetleges félreérthetőség mint probléma nem létezik, vagy elhanyagolható.


uff.

2021. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
A napokban írta nekem egy ismerősöm, közvetlenül egy váratlan véget ért telefonbeszélgetésünk után: "megszakatt". Na, azon feljajdultam.
2021. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
"Játsza" a játssza helyett, "ne mond" a ne mondd helyett, ezek mindennaposak.
2021. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Nláam az örök kvnedec az egyleőre szó hlyeett az egylenőre haszlánata. Mdinig fogom a femejet, akmior mágeltom és el sem héntinek hnyáan tiszétevk ezt el. Sjonas.
2021. márc. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
100%
Igen van.pl:takarítanák,főznák
2021. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 BringaManó ***** válasza:
100%

a takarítanák nem helyesírási hiba, hiszen azt ő így is mondja.


a főznák pedig csak elgépelés lehet, olyat nem mond senki, max viccből.

2021. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
90%

Engem a -ba -be, -ban -ben helytelen használata bosszant a legjobban.

Főleg ha hivatásos, újságíró, riporter teszi, akkor pláne duplán fáj

2021. márc. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is toplistásan idegesítőek a "3-rom", "30inc", "%lék" stb. alakok, illetve Face-en van pár ilyen csoport, ahol helyesírási hibákat gyűjtünk, ott amennyi variáció van a "kutya" szóra, hát az valami kiakasztó. Az igekötők rosszul írásától is falra tudok mászni, illetve alapvető szavak elrontásától j/ly tekintetében. Ilyenekre gondolok, mint a fej, haj, száj. Meg ami még engem nagyon idegesít: AIDS helyett "éc".
2021. márc. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!