Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyesírásról? (képes)

Figyelt kérdés

Egy 36 éves nő írta ezt a megjegyzést a facebookra. Szomorúnak tartom, hogy ilyen helyesírási hibákkal tud csak megjegyzést írni...

[link]



2020. dec. 18. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ó, ez még nem is annyira tragikus. Persze, a hejes sírása rossz, de legalább olvasható.
2020. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, legalább értem.
2020. dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Sajnos, egyáltalán nem egyedi esetről van szó. Az ismerőseim között is akad egy- két hasonló "entitás".

A kettesnek igaza van, rossz nézni, de legalább érthető.

2020. dec. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg Radics Peti Facebook üzeneteim egyik részét.
2020. dec. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Legalább tud írni... Komolyan találkoztam most nem rég olyan 30 körüli személlyel aki a saját nevét nem volt képes leírni egyáltalán (és született magyar, nem kisebbségi).
2020. dec. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 BringaManó ***** válasza:
61%

Ebben mi a szomorú? Ha mondjuk újságíró lenne, vagy tanár stb. (ahol számít), az szomorú lenne. De az, hogy a Facebookra ír egy mezei kis kommentecskét... hát ez semmi, ez manapság gyakorlatilag az emberek közötti beszélgetésnek(!) az egyik módja, nincs miért különösebb elvárásokat támasztani, azon túl, hogy jól érthető legyen azok számára, akik olvassák.

Szerintem az már tök jó dolog, hogy kedvesen megköszöni a köszöntést, és én még azt is értékelem, hogy nem zavartatja magát attól, hogy nem tud helyesen írni, így is meg mer nyilvánulni, pedig biztos megkapja időnként (akár épp ezért a kommentjéért is) a "magáét"... :-/ – sajnos.


Ha ő ezt tudja magáról, és a jó helyesírást kívánó szituációkban (pl. hivatalos levél írásakor, nyilvánosságnak szóló szövegek, pl. blogposzt, kiírás egy boltban, üzenet a lépcsőházi faliújságon stb. esetében) segítséget kér más embertől és/vagy a helyesírás-ellenőrzőtől, akkor teljesen jól csinálja.


Én például csúnyán írok kézzel, nem is tudok szépen, ezért ha valami szép feliratot kell írni, mondjuk egy üdvözlőkártyára, akkor ehhez segítséget kérek mástól (pl. a feleségemtől), vagy ha a lépcsőházba írok, akkor egy "géptől kérek segítséget" (számítógépen megszerkesztem, és kinyomtatom).

De azért persze olvasható az írásom – ahogy az idézett hölgy írása is érthető –, tehát pl. a családon belüli használatra nyilván én is bátran kiírom, hogy "kulcs a sütőben, kaja a lábtörlő alatt!"

2020. dec. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BringaManó ***** válasza:
100%

"de legalább olvasható"


Igen, én is inkább ott húznám meg a határvonalat, hogy ha már ez a szintű kommunikáció (mármint a fészbuk/cset/stb.), tehát a mai "írásbeli szóbeliség" a téma, akkor ott az lenne a minimum, hogy a beszélt nyelvi szöveget át tudja ültetni úgy írásba, hogy az az olvasók számára is könnyen követhető, jól érthető legyen... Tényleg vannak sokszor olyan szövegek is (akár nyilvánosan kipellengérezve), ami/aki ezt sem teljesíti, és láthatóan ha akarná sem tudná... :-(

Persze igazából rá sem tudok haragudni vagy neheztelni, mert ha ennyire "kvázi analfabéta", akkor ez van, ez ellen az ő esetében már nemigen tudunk mit tenni... De azért az már – ahogy a kérdező írta – szomorú helyzet, szerintem is.

2020. dec. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Viszont titkárnőként dolgozik egy önkormányzatnál, most gyesen van. Ezért volt számomra szomorú az eset, hogy egy tanult nő ilyen helyesírási hibákat vétett.

2020. dec. 19. 07:44
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Excuse me, de a titkár nem feltétlen kell, hogy egyenlő legyen a tanulttal. (Rengeteg egyetemista ismerősöm van, akik buták mint a föld). És ki tudja, lehet magyarból átment kettessel, míg matekból ötös volt.
2020. dec. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BringaManó ***** válasza:
100%

"titkárnőként dolgozik egy önkormányzatnál"


ühh, az tényleg furcsa.

vannak olyan dolgok, amiket lehet, hogy az ember sokkal lazábban kezel privát írásban, mint hivatalos levelekben, de szerintem ezek (j/ly, köszöntöt stb.) pont nem ilyen dolog... mondjuk még a vessző, meg a ba/be elmenne... (na de ez csak saját meglátás, nem tudományos kategorizálás volt :-)

2020. dec. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!