Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetném az...

Hogyan fejleszthetném az angol tudásom?

Figyelt kérdés
Már 9 éve tanulok angolul, most írtam egy besoroló tesztet a középsuliban és a kezdőkhöz kerültem. Nagyon szeretem az angolt és nem értem mi nem megy. Amikor készülök egy dolgozatra, úgy érzem mindent tudok, és vissza is ellenőrzöm magam, átrágom még párszor a választ, aztán a dolgozat meg valahogy mindig 3-as lesz. A második idegen nyelvvel is ez a probléma, csak hogy az távolabb áll tőlem, mert csak 1 éve tanulom. Egyébként imádom tanulni őket, csak valamit nem jól csinálok ezek szerint. Néha szórakozásból fordítgatok szövegeket, azok elég jól szoktak menni. Esetleg tudnátok olyan oldalakat mondani ahol teszteket lehet kitölteni (mondjuk mint egy rendes témazáró dolgozatot) vagy filmeket/meséket angolul, esetleg egyszerűbb szövegeket vagy olvasmányokat? Technikákat is szívesen fogadok. Előre is köszi

2019. jún. 29. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt nézd meg:

[link]

2019. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem javítják a dolgozatokat, vagy nem osztják ki utána tanulmányozásra? A kérdés ugye az a kérdés, hogy nem tudod, mi a rossz a dolgozatokban?
2019. jún. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Non scholae sed vitae discimus, hagyd a teszteket egyelore!

Tolts le filmet/sorozatot angolul (kalozobol/ncore a baratod), eleinte angol felirattal, aztan anelkul, esetleg keress olyan angol nyelvu youtube csatornat, aminek erdekel a temaja! Ha a nyelvek erdekelnek, ott a Langfocus, ami mindenfele nyelveket mutat be - angolul.


Ezzel sokkal tobbet fogsz tanulni, mint ha teszteket toltenel ki. Egyebkent vannak direkt angoltanulasra is csatornak (Rachel's English mondjuk, https://www.youtube.com/user/rachelsenglish).

Kell hozzajuk valami alap, de 9 ev tanulassal mar biztos tudsz eleget ahhoz, hogy megertsd.


Ha olvasni jobban szeretsz (nekem konnyebb volt az olvasas utani szovegertesem, mint a beszede, ezert kellettek a filmek), akkor meg olvass, rengeteg dolog van a neten angolul, tetszoleges temaban. Esetleg keverheted is a kettot audiobookokkal.

2019. júl. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2019. aug. 2. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!