Hogy lehet, hogy a piramisokat évezredekig nem tartották karban, mégsem dőltek össze?
Most kezdjük elölről, hogy a jelenkori technika mire képes? Nem olvastad a korábbi felhulyenek írt üzeneteket?
Ne is erőlködj azt bizonygatni, hogy mai technika nem lenne képes rá mert simán az...
Nem csak, hogy érdekes, de bizonyító erejű is ez a kettővel ezelőtti összevetés.
Azt bizonyítja, hogy baromság a piramidióták egyik érve, hogy ma nem tudnánk mozgatni akkora köveket mint a piramisokban lévők. Azokban ugyanis nem nagyon van ennél a Levitated Mass-nál nagyobb vagy nehezebb, ami ugye 360 tonna és 2012-ben tették a helyére. A Nagy piramis kövei 99%-ban 1-2,5 tonnásak, a legnagyobbak 50-60 tonnásak. Tehát ez a szobor egy újabb érv, hogy meg tudnánk építeni ma is a Nagy Piramist, legalábbis bármely kövét mozgatni.
Viszont ez a szobor egyáltalán nem bizonyítja, hogy ennél nagyobbat a mai technikával lehetetlen emelni, csak azt, hogy az utóbbi időben ez volt a legnagyobb egybefüggő kőtömb, amit emeltek. Ennek nagyon egyszerű az oka, ma már nem használunk több száz tonnás kőtömböket nagyjából semmire (egy-két ilyen műalkotáson kívül), mert a modern építőipar egyik pillére a gazdaságosság, illetve nem nagyon van igény, hogy sírköveken és járólapokon kívül sok más téren használjunk ilyen köveket. Ma már például nem épül vár, építőmestert sem igen találni hozzá, de ez nem jelenti azt, hogy ezeket egy nálunk sokkal fejlettebb civilizáció építhette.
A linkelt összehasonlító nagyon látványos, de két helyen is csúsztat. Egyrészt a baalbeki "trilithon", ahogy a neve mutatja 3db kő, de azokat nyilván nem egyszerre mozgatták és emelték, hanem külön-külön. Mind a hármat egymáson ábrázolva tényleg eltörpül mellettük a 2012-es szoborka, de ezzel az erővel mellé rajzolhatták volna a Nagy Piramist is, minden kövével. Össztömege és méretei mellett még jobban eltörpülne.
Csúsztatás van az arányokban is. Rövid guglizásból kiderült, hogy a 2012-es szobor 6,5 méter magas, a baalbeki alap legnagyobb elemei pedig 19x4,5x3,6 méteresek. Ebből 4,5 a magasság. A rajzon egy ilyen elem mégis 1,5x magasabb a mai szoborhoz képest, holott az arány pont fordított.
Ügyes próbálkozások, de egyedül a hivatalos érvet támasztják alá (van mai technológia ekkora kövek mozgatására), minden másban téves következtetések.
Mellesleg az legnagyobb újkori egyben mozgatott kőtömb nem ez a szobor, hanem a szent pétervári óriás lovasszobor alapzata, az úgynevezett Thunderstone. Szintén gránit.
1768-ban Finnországból, több száz kilométerről egy darabban vitték Oroszországba hajón, és aztán emberi és állati erővel mozgatták a helyére, nem sokban különbözve attól, amit az ókori egyiptomiak ábrázoltak,
A helyén faragták ki a mostani alakját. Eredeti, szállított tömegét 1500 tonnára tippelik.
A kő közel duplája bármelyik beépített baalbekinek, és 250 évvel ezelőtti technológiával (ember, ló, kötél, csörlő, sín) vontatták oda. Atlantiszi és földönkívüli közreműködésről nincs hír. Egy görög származású orosz katonatiszt irányította a szállítást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!